Hindistanlı Bakandan Blockchain Açıklamaları

Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Ravi Shankar Prasad, Blockchain teknolojisiyle ilgil yeni açıklamalar yaptı.

Bakan Prasad Blockchain teknolojisinin ülke genelindeki okullarda kullanılabileceğini, Blockchain’in eğitim sisteminin bir parçası olabileceğini söyledi.

Okullarda Blockchain

Bakan Prasad geçtiğimiz günlerde Ulusal Bilişim Merkezi yetkilileriyle bir araya geldi ve kendilerinden Blockchain ile ilgili özel bir istekte bulundu. Yerel kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Bakan Prasad, Ulusal Bilişim Merkezi’nin Blockchain ile ilgili özel bir çalışma yapmasını istiyor.

Bu çalışmanın tam olarak ne şekilde ilerleyeceği, kimler tarafından yönetileceği henüz bilinmiyor. Ancak çalışmanın devlet okullarında Blockchain kullanımı ile ilgili olacağı biliniyor. Blockchain’in eğitim sisteminin bir parçası olabileceğine inanan Bakan Prasad konu hakkında şunları söylüyor:

İlköğretimde Blockchain kullanma konusunda oldukça ısrarcıyım. Hatta Ulusal Bilişim Merkezi’ne özel bir talimat verdim. Devlet okullarının kalitesini Blockchain teknolojisiyle artırmak mümkün olur mu, bunu araştıracaklar. Devlet okulları da özel okullar da gayet iyi durumda. Ama büyük bir değişim yaşanmadan önce Blockchain’den faydalanmamız lazım.

Sadece Okullarda Değil

Bakan Prasad Blockchain teknolojisinin yalnızca ilköğretimde değil daha farklı alanlarda da kullanılabileceğine inanıyor.

Blockchain teknolojisi günümüzde sağlık, eğitim, hukuk, tarım gibi birbirinden farklı sektörlerde ve alanlarda kullanılabiliyor. Bakan Prasad, Blockchain’den Hindistan’da da bu şekilde faydalanılabileceği görüşünde. Dolayısıyla kendisi Ulusal Bilişim Merkezi’nin Blockchain’in sağlık ve tarım alanlarındaki kullanımlarıyla ilgili de araştırmalar yapmasını istiyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Hindistanlı Bakandan Blockchain Açıklamaları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...