HTC’den Bitcoin full node işlevine sahip uygun fiyatlı akıllı telefon

Akıllı telefon üreticisi HTC, New York’ta düzenlenen kripto para konferansında Bitcoin blok zincirine bağlanabilen uygun fiyatlı yeni bir akıllı telefon geliştirdiklerini açıkladı.

CoinDesk’te yer alan habere göre, Tayvanlı mobil telefon üreticisi HTC, bugün New York’ta düzenlenen Magical Crypto Conference’ta EXODUS 1s adı ile Blockchain telefonunun uygun fiyatlı bir versiyonunu geliştirdiğini bildirdi.

Şirketin yetkililerinden Phil Chen, konferans sırasında yaptığı açıklamada, telefonun Bitcoin ağı için bir “full node” işlevi görebileceğini söyledi. Full node, Bitcoin blok zincirinin her bir blok ve işleminin tam ya da kısaltılmış bir kopyasını barındıran, işlemler ile blokların doğrulanması sürecinde görev alan node’u ifade ediyor.

Bir cep telefonunda blok zincirinin tamamının saklanması, kullanıcılara cihazları aracılığıyla işlemleri doğrulama olanağı verecek.

Chen, “Bitcoin için yazılım tarafında daha fazla şey yapmak istiyoruz.” dedi ve ağın güvenliğine nasıl daha fazla katkıda bulunabileceklerini düşündüklerini söyledi.

Bunun sonucunda Bitcoin blok zincirinin bir kopyasını içerecek bir telefon oluşturmaya karar verdiklerini dile getiren Chen, kullanıcıların bütün ağın güvenliğine katkıda bulunarak Bitcoin devriminin bir parçası olabileceklerini ifade etti.

Chen’in söylediklerine göre şirket, yalnızca Bitcoin blok zincirini desteklemeyi planlıyor.

Telefonun yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi hedefleniyor. Kesin fiyat henüz bilinmiyor olsa da 250 – 300 dolar aralığında olması bekleniyor.

EXODUS 1s, içinde Bitcoin blok zincirini barındıracak ve bir full node olarak çalışabilecek ilk akıllı telefon olacak.

Chen, “Kullanıcılara kendi anahtarlarını kontrollerine alma olanağı sunduk ve şimdi kendi full node’larını çalıştırmaya imkan vererek bunu bir adım daha ileri taşıyoruz. Özgür bir dünya için teknolojoiye erişimi demokratikleştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

HTC, geçtiğimiz yıl Blockchain telefonu EXODUS 1’i piyasaya sürmüştü. Satış fiyatı yaklaşık 1000 dolar olan telefon; Bitcoin, Litecoin ve Ethereum gibi birçok kripto paranın saklanabildiği dahili bir kripto para cüzdanı barındırıyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “HTC’den Bitcoin full node işlevine sahip uygun fiyatlı akıllı telefon”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...