İki Büyük Kripto Para Borsasından Ortaklık

Ortaya çıkan son bilgilere göre, kripto para borsası KuCoin, bir başka kripto para alım satım platformu Poloniex ile kripto endüstrisini ileriye taşımak için ortaklığa vardı.

Cointelegraph’a yapılan açıklamalarda konuyla ilgili olarak, “KuCoin ve Poloniex, yatırım teknolojisi araştırma ve geliştirme, likidite paylaşımı, ürün yinelemeleri, PoS (proof-of-stake) ve PoW (proof-of-work) madencilik havuzları ve diğer endüstriyel araştırmalarda el ele verecek.” ifadeleri kullanıldı.

Poloniex ve KuCoin

Yapılan açıklamalara göre Poloniex ve KuCoin, sektör içinde birbirleriyle rekabet etmek yerine kripto endüstrisinin bir bütün olarak ilerlemesine yardımcı olmayı hedefliyor. İki borsa ortak bir araştırma kuruluşu kurmanın yanı sıra henüz belli olmayan farklı girişimler içinde çaba harcayacaklarını ifade ettiler.

Öte yandan KuCoin yaptığı açıklamalarda, her iki tarafında gücü birleştiğinde iki borsa için de bu ortaklığın büyük avantajlar sağlayacağını dile getirdi. KuCoin Global’in CEO’su Johnny Lyu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bugünün uluslararası politik ve ekonomik durumunun karmaşıklığı nedeniyle, küresel kurumsal ve hatta bireysel yatırımcılar yeni sistemik riski ve yüksek kaliteli varlıkların uzun vadeli stratejik getirilerini dengelemeye çalışıyorlar.” ifadelerini kullandı ve şunları ekledi:

Devlet tarafından onaylanmayan veya desteklenmeyen merkezi olmayan dijital varlıklar, hızla dünyanın en popüler ve kaliteli yatırım hedeflerinden biri haline geliyor.

Ortaklığın Amacı

Lyu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda ileride bu ortaklığın faydalarının çok daha net bir şekilde anlaşılacağını, “Beş yıl sonra geriye dönüp baktığımızda, KuCoin ve Poloniex arasındaki stratejik ortaklığın, dijital varlıklar endüstrisinin dikkate değer bir kilometre taşı olarak görüleceğine inanıyorum.” sözleri ile dile getirdi.

Bunun yanı sıra Poloniex‘in küresel iş ve pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Shelley Wu, kripto endüstrisindeki rekabetçi doğayı anlattı. Poloniex ve KuCoin ortaklığını örnek olarak kullanarak, ortak hedefler için ortak çabaları içeren farklı bir yaklaşım önerdi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “İki Büyük Kripto Para Borsasından Ortaklık”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...