IMF ve Dünya Bankası’ndan ortak kripto para

Uluslararası Para Fonu (IMF) ile Dünya Bankası, iki kurum dışında erişilemez olacak özel bir Blockchain ve kripto para geliştiriyor.

Financial Times’ta yer alan habere göre Uluslararası Para Fonu (IMF) ile Dünya Bankası, gelişen teknolojiyi daha iyi anlamak için Learning Coin adı verilen özel bir Blockchain ve kripto para geliştirecek.

Washington merkezli çokuluslu kuruluşlar, Learning Coin’in Dünya Bankası ve IMF dışında erişilemez olacağını, hiçbir parasal değer taşımayacağını ve Bitcoin gibi gerçek bir kripto para özelliği bulunmayacağını belirttiler.

Learning Coin’in kara para aklamanın kolaylaşması gibi zorluklar, akıllı sözleşmelere benzer olası kullanım durumları, kripto paraların altındaki dağıtık defter teknolojisi ve gelişmiş şeffaflık gibi ilkeler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlayacağı ifade ediliyor.

IMF, Learning Coin uygulamasının iki büyük kurum arasında bloglar, araştırmalar, videolar ve sunumlar gibi içeriklerin barındırılmasına olanak tanıyacak bir bilgi merkezi olarak hizmet edeceğini kaydetti.

Süreç, nihayetinde fon ve bankanın kripto paraların gerçek hayatta nasıl kullanılabileceğini daha iyi anlamasına imkan verecek.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “IMF ve Dünya Bankası’ndan ortak kripto para”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...