İnternetsiz Bitcoin transferleri yolunda önemli adım

Teknolojilerini birleştirme yoluna giden Blockstream Satellite ve goTenna, bununla internet bağlantısı olmayan insanların Bitcoin gönderme işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlıyorlar.

New York Blockchain Haftası başlamak üzereyken kripto para sektörünün teknoloji tarafında iyi haberler gelmeye başladı. Bunlardan biri Blockstream Satellite ve teknoloji girişimi goTenna arasındaki iş birliği.

İki şirket, direkt internet bağlantısı olmayan insanların Bitcoin gönderme işlemlerini kolaylaştırmak için teknolojilerini birleştirdi.

Blockstream Satellite, insanların internet bağlantısı olmasa bile Bitcoin alıp göndermelerine imkan tanıyan bir yapı.

goTenna ise kullanıcıların internet bağlantısı olmadan başkalarıyla bağlantı kurmasına yarayan teknolojiler üreten bir startup. Örneğin mesaj gönderme gibi. Platform, kullanıcıların birbirlerine mesaj gönderebilmeleri için kendi örgüsel ağını oluşturmuş durumda ancak bunun için mesafenin yakın (1 mil) olması gerekiyor.

goTenna, geçen yıldan beri Bitcoin ağında çevrimdışı işlemlerle alakalı testler yapıyor fakat bu yalnızca yakın mesafeden mümkün olabiliyordu.

Blockstream Satellite iş birliği ile bu duvar kalkıyor ve uzun mesafelerde de Android telefonu üzerinden goTenna cihazı yardımıyla çevrimdışı olarak Bitcoin transferi olanağı geliyor. Şirket, konuyla ilgili açıklamasında ortaklığın kullanıcılara uydu aracılığıyla blok zinciri verilerini alarak internet bağlantısı olmaksızın goTenna ağı üzerinden imzalanmış Bitcoin işlemleri gerçekleştirebilmelerini sağlayacağını belirtiyor. Tek gereken Blockchain Satellite uydu alıcısı ile goTenna Mesh cihazı.

goTenna merkeziyetsiz uygulamalar mühendisi Richard Myers, “Yerel sağlayıcınız sizi sansürlese veya bir doğal afet nedeniyle bağlantınız yavaşlasa bile ağdan kopmuyorsunuz. Ayrıca, Bitcoin gönderme işlemlerinde daha kişiye özel bir yol sağlıyor. New York’un belki bu teknolojiye ihtiyacı yok ama dünyanın diğer yerlerinin var.” diyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “İnternetsiz Bitcoin transferleri yolunda önemli adım”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...