IOTA (MIOTA) ile 10 Mart’tan İtibaren İşlem Yapılabilecek

IOTA ağı Trinity Wallet’a yapılan saldırının ardından birkaç hafta boyunca çevrimdışı kaldı. Ancak IOTA Foundation, gerekli güvenlik önlemlerini aldı ve ağın 10 gün içerisinde yeniden online olacağını açıkladı.

IOTA Foundation, IOTA kullanıcılarının seed adreslerini güvenli bir şekilde aktarmalarını sağlayacak yeni bir ürün geliştirdi.

17 Aralık 2019-17 Şubat 2020 tarihleri arasında Trinity Wallet kullanan kişiler, IOTA Foundation tarafından geliştirilen bu yeni ürünü kullanabilecekler. IOTA kullanıcıları bu ürün sayesinde Trinity Wallet’ta tuttukları tokenları daha güvenli bir adrese aktarabilecekler.

IOTA ekibi bu aktarım sırasında herhangi bir güvenlik ihlali yaşanmaması için bu yeni ürünün açık kaynaklı olmayacağını belirtiyor. IOTA Foundation ayrıca bu yeni ürünün güvenlik kontrollerinin üçüncü bir parti tarafından yapıldığını ve şu an için bir sorun olmadığını belirtiyor. IOTA kullanıcıları tokenlarını şimdiden aktarmaya başlayabilecekler.

Yol Haritası Paylaşıldı

IOTA ağı güvenlik kaygıları nedeniyle 13 Şubat tarihinden beri çevrimdışı tutuluyor. Blockchain sektöründe bunun gibi bir olaya çok nadir rastlanır.

IOTA Foundation, aradan geçen bu birkaç hafta içerisinde gerekli adımları attı ve ağın kısa süre içerisinde yeniden online olacağını duyurdu. IOTA kullanıcıları 7 Mart tarihine kadar tokenlarını bu bahsettiğimiz yeni adrese aktarabilecekler.

Bu bir haftalık aktarım sürecinin ardından kullanıcılara iki günlük bir zaman tanınacak. IOTA kullanıcıları 8-9 Mart tarihlerinde adreslerini kontrol edebilecek, herhangi bir sorun olup olmadığını görebilecekler.

IOTA ekibi bu sürecin de tamamlanmasının ardından 10 Mart tarihinde IOTA ağını yeniden online hale getirecek ve kullanıcılar sorunsuz bir şekilde işlem yapmaya başlayabilecekler.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “IOTA (MIOTA) ile 10 Mart’tan İtibaren İşlem Yapılabilecek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...