İtalyan Kızılhaç Örgütü, Covid-19 ile Mücadele Etmek İçin Kripto Para Bağışına Yöneldi

Coronavirüs salgınının Avrupa’da etkisini en sert ve acı bir şekilde gösterdiği İtalya’da virüs ile mücadele etmek için çalışmalar hız kesmiyor.

Şu ana dek 20 binden fazla insanın enfekte olduğu ülkede, vakanın boyutu ve sıkıntıları her geçen gün bir miktar daha artarken, İtalyan Kızılhaç Örgütü de Covid-19 ile mücadele etmek için bir yardım kampanyası başlattı.

Helperbit şirketi ile bir anlaşma sağlayan örgüt, bundan sonraki dönemde Bitcoin ve kripto paralar ile bağış kabul edecek.

Toplanan fonların coronavirüs ile mücadelede pre-triyaj döneminde ön hazırlık olarak kullanılması ve tıbbi malzeme alımının yapılmasında değerlendirileceği belirtiliyor.

Şu anda ülkede vakaların sayısının çok ciddi boyutlara ulaşması sebebiyle, hastaneler de kapasitesini aştı ve bu durum, çok büyük bir zorluk oluşturuyor.

Bu sebeple hastalığı görece daha hafif atlatması muhtemel olan kişilerin, hiç hastaneye uğramadan kendi tedbirleri ile bu süreci geçirmesi de büyük bir önem teşkil ediyor.

Yapılan bağış kampanyasında elde edilecek olan paralar ise bu yönde desteklerin sağlanması ve bu süreçte yer alacak medikal personelin de maaşlarının ödenmesi amaçlanıyor.

İtalya, vaka sayısı an itibariyle Çin’in gerisinde ikinci sırada yer alıyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “İtalyan Kızılhaç Örgütü, Covid-19 ile Mücadele Etmek İçin Kripto Para Bağışına Yöneldi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...