Kripto para milyoneri, Nevada Çölü’nde ütopik bir dünya inşa etmek istiyor

Eski avukat, yeni milyoner Jeffrey Berns, Nevada’da Blockchain temelli bir topluluk oluşturma projesi üzerinde çalışıyor.

ABD’nin Reno yakınlarındaki Nevada Çölü’nde büyük bir arazinin satın alınması birçok soruyu beraberinde getirdi. Özellikle satın alan şirket Blockchains LLC’nin daha önce bir satın alma geçmişinin olmaması dikkat çekti.

New York Times’a göre çöldeki arazinin satın alınması, kripto para milyoneri Jeffrey Berns’in Blockchain destekli müreffeh bir topluluk oluşturma hayalinin başlangıç noktası.

Berns, Blockchain teknolojisinin, normal insanlar tarafından dijital ekonomi alanında kendi verilerini ve bilgilerini kontrol etmek amacıyla kullanılabileceğini düşünüyor.

Ana planlama

Berns; okul, hastane, ticaret bölgeleri gibi geniş alanlara yayılan, her mahalle sakininin bir Ethereum adresine sahip olacağı ve bu adreslerin kişisel veri depolama ve oylama amacıyla kullanılacağı bir kurulum düzeni tasavvur ediyor. Bunu “dağıtılmış iş birlikçi oluşum” olarak niteliyor.

Ayrıca yakındaki dağların içine mahzenler inşa etmeyi de planlıyor. Böylece insanlar; kendi özel anahtarlarını, birden fazla dijital cihazda tutacak özel bir sistemle depolayabilecek.

Berns bir konuda da oldukça iddialı:

“Eğer Blockchain’e inanan yeterli sayıda insana sahip olursak çalıştırdığımız bütün sistemleri değiştirebiliriz.”

Ticaretle ilgili davalara bakan bir avukatken Ethereum’un depolama kabiliyetini onu cezbetti ve yüklü miktarda satın aldı. Geçen sene doğru zamanda Ethereum’larını satarak zengin oldu.

Görkemli vizyonuyla Berns, bölgedeki ekonomik kalkınmayı teşvik etmekle ilgilenen yerel yetkililerin de ilgisini çekmeyi başardı.

Geçtiğimiz hafta da NV Energy şirketi ile enerji işlemlerini Blockchain desteğiyle yürütmek için bir protokol imzaladı.

Berns, New York Times’a arazideki gerçek inşaatın en erken 2020’de başlayabileceğini söylemiş.

Berns’e göre bu proje insanlık tarihindeki ya en büyük şey, ya da en muhteşem kırılma olacak.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Kripto para milyoneri, Nevada Çölü’nde ütopik bir dünya inşa etmek istiyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...