Kyber Network, Katalyst’i duyurdu: Yeni token modeli 7 Temmuz’da hayata geçiyor

Blockchain üzeri transferler ile likiditeyi toplayan ve istenilen tüm uygulamalarda merkeziyetsiz token alım satımını mümkün kılan bir likidite protokolü olan Kyber Network, merkezi olmayan tüm ekosistemin likidite ihtiyaçlarını daha da iyi karşılamak için Katalyst protokol güncellemesinin hayata geçiş tarihini açıkladı.

Kyber Network, merkezi olmayan tüm ekosistemin likidite ihtiyaçlarını daha da iyi karşılamak için Katalyst protokol güncellemesinin hayata geçiş tarihini açıkladı. Güncelleme, 7 Temmuz 2020’de TSİ 10.00’da yayınlanacak ve KyberDAO’nun topluluğa tanıtılması ile birlikte; tüm pay sahiplerine verilecek teşvikleri düzenlemek ve daha fazla katılımcı kazanmak için KNC (Kyber Network Crystal) token modelindeki değişiklikleri içerecek.

Katalyst güncellemesi ve KyberDAO, Kyber paydaşlarının 3 kilit grubunu destekleyecek: Kyber’a likidite sağlayan rezervler, Kyber protokolüne katılım sağlayan dApp’ler ve protokol yönetimine yardımcı olacak olan KNC sahipleri.

Katalyst, likidite katkısı sağlanırken zorluğu azaltmayı, yüksek performanslı rezervler (likidite sağlayıcıları) için indirimler getirmeyi ve de Kyber ile entegre çalışan dApp’lerin esnek oranlar için özel makas aralıkları eklemesine izin vermeyi amaçlıyor. Bu, ağ genelinde daha fazla likidite katkısı ve ticaret hacmini teşvik ederek Kyber’ın DeFi projelerinin likidite ihtiyaçlarını güçlendiren tek blockchain üzeri uç noktası olmasını sağlayacak.

Likidite optimizasyonunun yanı sıra Katalyst, KNC token sahiplerinin yeni bir staking ve oylama mekanizması ile yönetime katılmalarını sağlayan bir topluluk platformu olan KyberDAO’yu tanıtacak. KNC sahipleri artık Kyber Network’ün yönetiminde ve başarısında önemli bir rol oynayarak çeşitli protokol parametrelerine ve değişikliklerine oy vermek için KNC staking’i yapabilecekler. Bunun karşılığında, ağdaki ticaret faaliyetlerinden toplanan ağ ücretlerinden ETH olarak ödüller alacaklar.

Başlatılma tarihinde, KyberDAO ilk kez https://kyber.org/ adresinde kullanıcılar ile buluşacak. Bu, Web3 bağlantısı olan herhangi bir platformdan erişilebilen ve mobil cihazlar için optimize edilmiş merkezi olmayan bir uygulama olacak. KNC stakingi ve çekme işlemi çok hızlı ve basittir; birkaç dakika içinde yapılabilir.

Kullanıcılar 7 Temmuz’da, Epoch 0 başlangıcında, KNC staking’ine ve 14 Temmuz’dan itibaren Epoch 2, ilk KyberDAO önerisine oy vermeye başlayabilirler. Staking için gereken minimum veya maksimum KNC miktarı yok, KNC kilitlenme süresi bulunuyor, herhangi bir ceza nedeniyle KNC kaybı olmaz (slashing yok). Node çalıştırılması ve benzeri aktiviteler gerekmez. Resmi KyberDAO platformu aracılığıyla, kullanıcılar her zaman KNC varlıkları üzerinde tam bir kontrole sahip olacaklar ve istedikleri zaman geri çekebilecekler.

Yönetime katılmak istemeyen KNC sahipleri de token’larını ve oy haklarını KyberDAO Havuz İşletmecilerine devrederek ödül kazanabilecekler. StakeCapital, StakeWith.Us, RockX ve Hyperblocks gibi saygın platformlar yakında KNC staking ve delegasyon hizmetlerini başlatacak ve ParaFi Capital, #Hashed ve Signum Capital gibi Kyber Network yatırımcıları da yönetime katılacak.

Kyber, Nisan 2018’de piyasaya çıkışından bu yana toplam 1 milyar Amerikan doları işlem hacminin üzerine çıktı ve 1 milyondan fazla blockchain üzeri işlem gerçekleştirdi. Açık kaynak kodlu protokolü ile entegre 100’den fazla DApp ile, DeFi alanında lider likidite sağlayıcısı. Katalyst, Kyber’ın tüm piyasa alıcıları ve piyasa yapıcıları için tek bir Blockchain üzeri likidite uç noktası sağlamaya yönelik çabalarını daha da uyumlu hale getirecek ve DeFi alanındaki başarısının Kyber ekosisteminin büyümesinin ve KNC sahipleri için değer yaratmanın ele alındığı uzun vadeli bir döngü oluşturacak.

Kyber Network hakkında

Kyber’ın Blockchain üzeri likidite protokolü, merkezi olmayan token takaslarının herhangi bir uygulamaya entegre edilmesini sağlar. Kyber’ı kullanarak, geliştiriciler anında token alım satım hizmetleri, ERC20 token’ları ile ödeme akışları ve finansal dApp’ler de dahil olmak üzere birçok yenilikçi uygulama geliştirebilir – Kyber herhangi bir tokenın herhangi bir yerde kullanılabildiği bir dünya oluşturur.

Kyber, bugün 80’den fazla token destekliyor ve popüler cüzdanlar Trust, Enjin, Argent ve HTC Exodus akıllı telefon da dahil olmak üzere 100’den fazla entegre projeye güç veriyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Kyber Network, Katalyst’i duyurdu: Yeni token modeli 7 Temmuz’da hayata geçiyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...