Lenovo Blockchain Tabanlı Ürün Patenti Aldı

Teknoloji dünyasının önde gelen markalarından bir olan Lenovo’nun aldığı patentle birlikte blockchain tabanlı potansiyel bir proje üzerinde çalıştığı haberi yayıldı. Şirketin önümüzdeki dönemde üst düzey bir ürün ile karşımıza çıkması bekleniyor.

15 Şubat 2018 tarihinde ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) Çinli teknoloji şirketi Lenovo hakkında resmi belgeler yayınlanmış ve yayınlanan belgede blockchain teknolojisi ile birlikte karekod ile çalışan yeni bir üründen bahsedildi.

Bu teknolojilerin birlikte kullanılması bilgisayar veya bir makine ile kolayca bağlantı kurulmasını sağlayacak. Ürünün amacı ise bir belgenin meşruluğunu doğrulamak olacak.

Lenovo ekibi proje hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Bir belgenin farklı kopyaları olsa da gerçek belge sahibi belgenin meşruluğunu blockchain teknolojisi ile oldukça kolay bir şekilde doğrulayabilir. Eğer birden çok belgede sahte ifadeler varsa bu ağda fazlalık olarak gözükecektir. Ayrıca bir belgeyi doğrulamak istersek ürün ile belgedeki karekodu okutmamız yeterli. (Sanırım bizdeki e-devlet kapısı üzerinden aldığımız belgelerin devlet dairelerinde karekod yoluyla doğrulanmasına benzer bir sistem olacak.)

Lenovo ilk defa blockchain tabanlı proje çalışmasında bulunmuyor. Çinli teknoloji devi geçen yıl IBM ile birlikte faturalandırma ve işlemlerde şeffaflık amaçlayan bir proje üzerinde de işbirliği yapmıştı.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Lenovo Blockchain Tabanlı Ürün Patenti Aldı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...