Litecoin ağında meteorik yükseliş

Litecoin ağında madencilik faaliyetlerine işaret eden hash oranı, kripto paranın piyasaya sürüldüğü 2011’den beri en yüksek noktaya tırmandı.

Litecoin’de 6 Ağustos 2019’da gerçekleşmesi beklenen blok ödülü yarılanması her geçen gün yaklaşırken Litecoin ağında hash oranı, kripto paranın piyasaya çıktığı 2011’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Hash oranı, bir ağda toplam bilgi işlem gücünü gösteriyor. Bu oranın yükselmesi, ağdaki madenci faaliyetinin arttığı anlamına geliyor. Bu bir yandan da ağı yüzde 51 saldırılarına karşı daha güvenli hale getiriyor.

9 Nisan’da Litecoin’in hash oranı, 359 TH/s’ye çıktı. Bir önceki en yüksek seviye, fiyatın 120 dolar olduğu 24 Mayıs 2018’de görülen 342 TH/s’ydi. Bundan 4 ay önce, Aralık ayında ise bu oran yalnızca 146 TH/s olarak kaydedilmişti. Yani 4 ay öncesine göre Litecoin’de madencilik faaliyetleri, yaklaşık yüzde 150 yükseldi.

Litecoin ağında görülen bu durum, gelecek olan blok ödülü yarılanması ile fiyatın artacağı beklentisinin madencileri harekete geçirdiğini gösteriyor. LTC, 20 dolara vurduğu Aralık ayından bu yana geçtiğimiz günlerde 90 doları gördü. Kripto para bugün ise 84 dolardan alınıp satılıyor. Yarılanma olayı yaklaştıkça Litecoin’de fiyatın artmaya devam edip etmeyeceği merak ediliyor.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Litecoin ağında meteorik yükseliş”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...