NVidia CEO’su Kripto Paralara Güveniyor

Bilgisayar donanımı üreticisi NVidia’nın CEO’su Jensen Huang perşembe günü verdiği röportajda kripto paraların ömrünün uzun olacağını ileri sürdü. CNBC’nin ünlü Mad Money programına konuşmacı olarak katılan Huang kripto para kullanımının gerçek hayatta sürdüğü sürece Bitcoin ve altcoin’lerin kendine uzun vadede sağlam bir yer edineceğini düşünüyor.

“İnsanlar neredeyse sorunsuz ve düşük masraflı bir şekilde değer değişimi yapabileceği için kripto paralar ve blockchain uzun süre var olmaya devam edecek.”

Özellikle ürettiği ekran kartlarıyla tanınan şirket kripto para piyasasına hiç yabancı değil. Şirketin bitcoin madenciliğine yönelik geliştirdiği cihazlar madencilerden büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz sene şirketin bu cihazlardan büyük bir gelir elde ettiği biliniyor. Öyle ki, şirketin hisse fiyatları 2017’de %100 değerlendi. Bu sebeple 2018’e girerken yapılan bazı tahminler bu yılın şirket için görece durgun geçeceği yönündeydi.

Diğer taraftan Çin’de yaşanan madencilik ekipmanı rekabeti sebebiyle bir Wall Street analisti şirketin hisselerinin bu yıl değer kaybedeceği tahmininde bulundu. Tüm bunlara rağmen Huang son derece rahat, kaygısız, hatta iddialı bir tavır sergiliyor.

“Ürettiğimiz GPU’ların dünyanın en iyi dağıtımlı süper programlama cihazları olması, hem kripto paraların hem de cihazların bu derece rağbet görmesine ve piyasada konuşulmasına sebebiyet verdi.”

NVidia CEO’su sözlerine şöyle devam etti:

“Blockchain kriptografi ve hiçbir şekilde değiştirilemez, tamamen güvenli ve tüm dünyada dağıtımlı bir halka açık defterden ibaret. Ürettiğimiz cihaz (işlemci) blockchain’in bu özellikleri için biçilmiş kaftan. Cihazın bu kadar çok kişi tarafından kullanılmasının sebebi de bu.”

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “NVidia CEO’su Kripto Paralara Güveniyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...