Özbekistan’da Milli Madencilik Projesi

Özbekistan Hükümeti, ülke genelindeki kripto para madencilerinin katılabileceği milli bir maden havuzu oluşturuyor.

Yerel haber kaynaklarından Spot tarafından aktarılan bilgilere göre Özbekistan Hükümeti, ekonomik sebeplerle ortak bir maden havuzu kurma kararı aldı. Hükümet bu havuzu hem daha fazla yabancı yatırım almak hem de enerji tasarrufu sağlamak için kullanacak

Spot tarafından yapılan habere göre bu milli havuza katılan kripto para madencileri, normalden daha düşük elektrik ücreti ödeyecek ve bu sayede ciddi tasarruf sağlamış olacaklar. Özbekistan’daki madenciler, yakın tarihli bir yasa nedeniyle normalden üç kat daha fazla elektrik faturası ödüyorlardı. Dolayısıyla bu milli maden havuzu pek çok madencinin ilgisini çekebilir.

Borsaya Hazırlık

Özbekistan Hükümeti, Eylül 2018’de kripto para ticaretini yasallaştırmış ve ülkedeki borsalara ruhsat vermeye başlamıştı.

Hükümet o zamandan beri kripto paralarla ilgili çeşitli projeler geliştiriyor. Bunlardan birisi de Uznex adlı kripto para borsası. Güney Kore’daki Kobea Group tarafından işletilen bu borsanın 20 Ocak tarihinde açılması bekleniyor.

Özbekistan’ın milli maden havuzuna katılan kripto para madencileri, kazdıkları kripto paraları yeni açılacak olan bu borsada satabilecek, bu sayede para kazanabilecekler. Hükümet böylece maden havuzu ve kripto para borsası projeleriyle yalnızca kripto para sektörünü değil yerel ekonomiyi de geliştirmiş olacak.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Özbekistan’da Milli Madencilik Projesi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...