Riple CEO’su XRP Dolandırıcılarına Çok Sert Çıktı!

Ripple CEO’su Twitter üzerinden yaptığı açıklamada adeta ateş püskürdü ve “yeter!” diyerek dolandırıcıları öfke kustu.

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple‘ın (XRP) yatırımcıları geçtiğimiz ay içerisinde yine dolandırıcıların hedefinde kaldı ve milyonlarca XRP çalındı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da SPQR Media‘nın kurucu ortağı ve Ripple destekçisi tarafından bu konu hakkında uyarıldı ve işler tam olarak burada koptu. Ripple CEO’su Twitter üzerinden yaptığı açıklamada adeta ateş püskürdü ve “yeter!” diyerek dolandırıcıları öfke kustu.

Garlinghouse, Sosyal Medya Platformlarına Kızdı

Söz konusu XRP dolandırıcılığı aslında Garlinghouse’ın adını kullanarak açılan bir YouTube hesabı aracılığıyla yapıldı. Dolandırıcıların airdrop yalanı ile 1,4 milyon adet XRP çaldığı ve binlerce XRP yatırımcısının mağdur edildiği tahmin ediliyor. Brad Garlinghouse ise insanların özellikle zor bir durum yaşanan şu günlerde dolandırıcıların hedefi olmasının etik dışı bir durum olduğunu vurguladı.

CEO, böyle durumlarda dolandırıcıların değil, bunlara sebep olan sosyal medya platformlarının sorumlu tutulması gerektiğinin altını çizerek YouTube’a aba altından soba gösterdi.

YouTube henüz konu hakkında bir açıklama yapmasa da her yıl milyonlarca kripto para biriminin sosyal medya platformları aracılığıyla çalınması Brad Garlinghouse’ın bir nebze haklı olduğunu gösteriyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Riple CEO’su XRP Dolandırıcılarına Çok Sert Çıktı!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...