Ripple davası nasıl geçti? Davanın reddi istendi

Ripple ve SEC arasındaki ön duruşma dün görüldü.

Duruşma sırasında Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse’u (fotoğrafta solda) temsil eden ünlü hukuk bürosu Cleary Gottlieb’den avukat Matthew Solomon, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), 2019 ve öncesinde gerçekleşen çok sayıda görüşmede XRP’nin menkul kıymet olduğu konusunda borsalar dahil, piyasa aktörlerini uyarmadığını savundu.

Solomon, “SEC’nin borsalar dahil, üst düzey piyasa aktörleriyle 2019 ve öncesinde görüşmeler yaptığını ve bu aktörlere XRP’nin bir menkul kıymet ya da bir yatırım sözleşmesi olduğuna inandığını söylemediğini ortaya koyan bazı kanıtlara ulaştık. Ve bu dava ilerledikçe bu gerçekler gün yüzüne çıkacak ve XRP’nin bir menkul kıymet olarak tanımlanamayacağı açıklığa kavuşacak.” ifadelerini kullandı.

Davanın reddi istendi

Solomon ayrıca Garlinghouse’ın SEC tarafından açılan davanın reddedilmesi talebinde bulunduğunu aktardı.

Avukat, müvekkilinin Ripple’ın satışlarına yardım ve yataklık yaptığı iddialarını reddetti. Bu suçlama, SEC’nin değişikliğe gittiği şikayetinin merkezinde yer alıyordu ve Solomon, müvekkilinin XRP’nin potansiyel olarak bir yatırım sözleşmesi şeklinde sınıflandırılabileceğini bilmediğini öne sürdü.

Öte yandan Paul Weiss hukuk bürosundan Martin Flumenbaum tarafından temsil edilen Chris Larsen (fotoğrafta sağda) da aynı nedenle davanın reddini talep etti.

SEC’nin avukatlarıysa XRP’nin şirket tarafından bir yatırım sözleşmesi olarak sunulduğunu ve satıldığını iddia etti.

Şimdi Ripple tarafı, davanın reddi taleplerini yazılı olarak mahkemeye gönderecek. Bu ret talebi incelenip bir sonraki duruşmada talebin reddi veya kabulü açıklanacak.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ripple davası nasıl geçti? Davanın reddi istendi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...