Ripple’dan para transferi şirketi MoneyGram’e büyük ödeme

Para transferi şirketi MoneyGram, Ripple’dan ikinci çeyrekte 15 milyon 100 bin dolar değerinde ödeme aldığını açıkladı.

Para transferi şirketi MoneyGram, ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre, Blockchain şirketi Ripple’ın MoneyGram’e ikinci çeyrekte XRP teşviği olarak 15 milyon 100 bin dolar ödeme yaptığı belirlendi.

MoneyGram, Ripple’dan aldığı ödemeleri, gelirden ziyade “pazar geliştirme ücretleri” ve “kontra giderler” olarak sınıflandırdı. Şirket, bu teşvikleri, XRP ile alıyor.

Önceki çeyrekte ise MoneyGram’a 16 milyon 600 bin dolarlık ödeme gerçekleştirilmişti.

MoneyGram, Ripple’dan aldığı XRP’leri elinde tutmuyor. Bir şirket yetkilisi, geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada, XRP’yi alır almaz sattıklarını söylemişti.

Ripple ve MoneyGram, 2019 yılının Haziran ayında ortaklık kurmuşlardı. Anlaşmanın bir parçası olarak Ripple, MoneyGram’e 50 milyon dolarlık yatırım yapmış ve hisselerinin yaklaşık yüzde 10’unu almıştı. İki şirket arasındaki anlaşma, 2023 yılının Temmuz ayında sonlanıyor.

Bu arada Haziran ayında para transferi devi Western Union’un MoneyGram’e satın alım teklifi götürdüğü ileri sürülmüştü ancak henüz sonuçlandırılmış bir anlaşma yok.

MoneyGram, Şubat ayında Ripple yerine Visa ağını kullanan FastSend adında bir hızlı para transferi hizmetini kullanıma sundu.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ripple’dan para transferi şirketi MoneyGram’e büyük ödeme”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...