Rus Lider Putin’e Kırım için kripto para teklifi

Putin’in danışmanı Sergey Glazyev, Kırım’ın kripto paraları benimsemesinin yanı sıra kendi sabit kripto parasını çıkarmasını da tavsiye ediyor.

Rusya Devlet Başkanı Putin’in danışmanı Sergey Glazyev, Rus lidere şaşırtıcı bir öneride bulundu. Glazyev önerisinde Kırım’ın yaptırımlardan kaçınmak ve yatırımcılara hitap etmek için kripto paraları benimsemesinin iyi olacağını belirtti.

Yalta Uluslararası Ekonomi Forumu’nda yaptığı konuşmada bölgesel ekonomik entegrasyonun önemine dikkat çeken Glazyev, Kırım’ın kripto paraları benimsemesi önerisinin gerçekleşmesi durumunda finansal işlemlerde sınır ötesi bariyerlerin ortadan kalkacağını söyledi.

Altına veya diğer gerçek dünya varlıklarına bağlı sabit kripto paraların sınır ötesine geçebildiklerini ve yaptırımlarla engellenemediğini belirten Glazyev, bunun da yatırımcılar için cezbedici olduğunu ifade ediyor.

“Kırım kendi kripto parasını çıkarmalı”

Glazyev, Kırım’ın kripto paraları benimsemesinin yanı sıra ülkenin kendi sabit kripto parasını çıkarması gerektiğini de ileri sürüyor.

Glazyev’e göre tüm bunlar yapıldığında yatırımcılar için sürdürülebilir cazip bir ortam oluşacak ve gelen fonlarla birlikte toplu sağlık merkezleri inşa edilebilecek.

Rus haber ajansı TASS’a göre, Kırım artık Rusya’da ana yatırım bölgesi haline gelmiş durumda.

Sergey Glazyev, uzun zamandan beri blockchain teknolojisinin destekçisi olarak biliniyor ve bu alanda bir şeyler yapılması için çabalıyor.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Rus Lider Putin’e Kırım için kripto para teklifi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...