Rusya’dan Venezuela’ya Petro yardımı

Rus hükümet yetkilileri ve iş adamlarının Venezuela’nın dünyanın ilk devlet destekli kripto para birimi Petro’yu başlatmasına yardım ettiği iddia ediliyor.

Time’da yer alan habere göre Rus hükümet yetkilileri ve iş adamları, Venezuela’nın dünyanın ilk devlet destekli kripto para birimi Petro’yu başlatmasına yardım etti.

Konuyu bilen ancak ismi açıklanmayan yetkililere dayandırılan haberde, milyarderler Dennis Druzhkov ile Fyodor Bogorodsky’nin Venezuela cumhurbaşkanı Nicolas Maduro‘nun Petro‘yu inşa etme çabaları için tavsiyelerde bulundu belirtiliyor. Ayrıca Kremlin’in üst düzey tanışmanlarının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in desteğiyle Petro’nun gelişimini denetlediği bildiriliyor.

Haberde ayrıca şunlar yazıldı:

“Perde arkasında Petro, aslında Venezuelalılar ile Rus yetkililer ve iş adamları arasında ABD’nin yaptırımlarının gücünü ortadan kaldırmak amacıyla başlatılan yarı gizli bir ortak girişimdi.”

Bu arada Rus hükümeti bu iddiaları reddederek dergiye Rus mali yetkililerin hiçbirinin Petro’nun üretimi ve gelişimine katılmadığını söylerken Venezuelalı yetkililer bir yorum talebine cevap vermedi.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Rusya’dan Venezuela’ya Petro yardımı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...