Santiment: Balinalar, Bitcoin yükselirken 6 farklı kripto paraya yöneldi

Kripto analitik şirketi Santiment, Ethereum tabanlı altcoin’lere yatırım yapan balinaların Bitcoin yükselirken sessizce 6 başka kripto paradaki pozisyonlarını artırdıklarını bildirdi.

Kripto para camiasında balinalar olarak da bilinen yüksek değerde para tutan yatırımcıların, Bitcoin’in sert yükselişler yaşadığı bu dönemde fonlarını sessizce 6 kripto varlığa kaydırdıkları tespit edildi.

Analitik firması Santiment’e göre bu 6 coin’in hepsi Ethereum üzerinde oluşturuldu ve hepsine de, borsalara ait olmadığı bilinen en büyük balina adresleri tarafından yatırım yapılıyor. Bu adresler geçtiğimiz hafta tuttukları coin bakımından en yüksek seviyeye ulaştılar.

“Kripto para yatırımcılarının gözü 12700 ile 13300 arasındayken ve çoğu yatırımcı bu fiyat dalgalanmasını takip ederken ETH tabanlı altcoin’lere yatırım yapan balinalar; ETH, LINK, REN, ELF, KNC ve ZRX gibi altcoin’leri borsalarda tutmadıkları çantalarına eklediler. Bu adresler ayrıca sahip oldukları coin bakımından geçen hafta, son 1 yıldaki en yüksek seviyelerine ulaştılar”

Şu anda 390 dolar seviyelerinde işlem gören ikinci en büyük kripto para konumundaki Ethereum, yazın DeFi endüstrisinin büyük ilgi görmesiyle yükselmiş ve Ağustos ayında da 2020’nin en yüksek fiyatı olan 487.21 dolara kadar ulaşmıştı.

Santiment’e göre; Ethereum, aynı anda hem yükseliş hem de düşüş işaretleri gösteriyor:

“Ethereum’un 420 dolar seviyesini aşmasını bekleyenler için hem iyi hem de kötü haberler var. İyi haber şu ki, madenciler şu anda satış yapmıyorlar ve oluşan yeni ETH adres sayısında da büyük artış olmasıyla birlikte, eski adreslerin hareketlerinde de yine artış sözkonusu… Kötü haber ise, sosyal duygu eşiğinin şu anda aşırı mutluluk seviyesinde olması ve borsalara günlük fon (ETH) yatırma rakamlarının ciddi şekilde artması.”

ETH dışında kalan diğer 5 altcoin fiyat açısından farklılıklar gösterdiler. LINK bu hafta yüzde 7’lik bir yükseliş kaydederken, REN yüzde 14, ELF yüzde 0,4, Kyber yüzde 7,4 ve ZRX de yüzde 9,4 düşüş yaşadı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Santiment: Balinalar, Bitcoin yükselirken 6 farklı kripto paraya yöneldi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...