Satoshi Nakamoto’nun Kimliği Yarın Ortaya Çıkacak mı?

Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto’nun gizli kimliği önümüzdeki birkaç hafta içerisinde ortaya çıkabilir…

Bir süredir Bitcoin‘in oluşturucusu Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright, yarın konuyla ilgili mahkemeye bir beyan vermek zorunda kalacak.

Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright bundan birkaç ay önce merhum Dave Kleiman ile yasal bir sorun yaşamıştı. Bu iki isim arasındaki sorun, Kleiman’ın vefatına rağmen devam ediyor. Çünkü Kleiman’ın mirasçıları Wright’ı toplam değeri milyarlarca doları bulan “bir milyondan fazla Bitcoin’i kötüye kullanmakla” suçluyorlar.

Wright ve Kleiman arasındaki bu dava birkaç aydır aktif olarak devam ediyor. Davaya bakan hakim bundan bir süre önce Wright’ın Aralık 2013 tarihinden beri kullandığını iddia ettiği hesaplara ilişkin bazı bilgiler istemişti. Wright bu sürecin kendisi için manasız bir uğraş olacağını söylese de mahkeme bu talebinde diretmişti.

ABD’deki Güney Florida Bölge Mahkemesi, 14 Haziran’da Wright ile iletişime geçerek bu adreslere ve sahip olduğu varlıklara ilişkin 17 Haziran tarihinde beyanat vermesi gerektiğini iletmişti. Ancak AMBCrypto tarafından yapılan habere göre Wright’ın bu adreslerle ilgili herhangi bir somut kanıta sahip olmadığı biliniyor.

Uzun süredir Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright, sahip olduğu varlıkları mahkeme huzurunda kanıtlayarak Satoshi Nakamoto olduğu iddiasını güçlendirebilir. Ancak bazı kaynaklar bu durumun pek mümkün olmadığını öne sürüyorlar.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Satoshi Nakamoto’nun Kimliği Yarın Ortaya Çıkacak mı?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...