Site kapandı, TRON’daki DeFi projesi kayıplara karıştı

TRON blok zincirinde yer alan sözde merkezi olmayan finans (DeFi) projesinin sitesi 2 milyon dolarlık kullanıcı parasıyla birlikte kapandı.

DeFi dünyasında yeni bir dolandırıcılık olayı daha patlak verdi. İddialara göre, TRON’un DeFi platformu JustSwap’ta geçen hafta listelenmeye başlayan TRON Supernode (NODE), toplamda 2 milyon dolardan daha fazla kilitli değer ile ortadan kayboldu.

Token’ı NODE “JustSwap’ta listelenen ilk DeFi token’ı” olarak tanıtılan TRON Supernode projesinin Twitter, Telegram hesaplarının yanı sıra internet sitesinin de kapatıldığı ifade ediliyor. Proje, NODE token sahiplerine yüzde 4.5 ila 7.5 gibi önemli günlük ödüller sunuyordu.

24 binden fazla kullanıcı

Dapp.com’daki kullanıcı değerlendirmeleri, platformun puanının sadece 5 üzerinden 1 olduğunu gösteriyor. Ayrıca platform ortaya atılan dolandırıcılık raporlarından bu yana büyük miktarda kullanıcı ve işlem hacmi kaybetti. Verilere göre, bugüne kadar TRON Supernode’u 24 binden fazla kişi kullandı.

“Yüksek riskli” etiketi

Öte yandan proje, DappRadar’da olası dolandırıcılıklara karşı bir uyarı yöntemi olarak “yüksek riskli” etiketine sahipti. Daha önce beyaz listede bulunan ve JUST Foundation tarafından onaylanan TRON Supernode, 3 Eylül’de günlük 20 bin dolardan daha az olan yetetsiz likiditeden dolayı bu listeden kaldırıldı.

DeFi alanında benzer bir vaka, geçtiğimiz günlerde de meydana gelmişti. İki günlük bir DeFi projesi olan Yfdexf.Finance’in kurucuları, projeyi Twitter ve Telegram’da tanıttıktan sonra yaklaşık 20 milyon dolarlık yatırımcı fonuyla ortadan kaybolmuşlardı. Benzer şekilde Yfdexf.Finance’in de tüm sosyal medya hesapları, web siteleri ve blogları silinmişti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Site kapandı, TRON’daki DeFi projesi kayıplara karıştı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...