Telegram, SEC’in Hamlesinin Olumlu Bir Adım Olduğunu Düşünüyor

Telegram, yatırımcılarına yazdığı bir mektupta Şubat ayında gerçekleşecek ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davanın “olumlu bir adım” olarak görülmesi gerektiğini ifade etti.

SEC 11 Ekim’de yaptığı bir başvuru ile Telegram’a acil müdahale davası açtı ve 24 Ekim’de konuyla ilgili duruşmaya çıkılacaktı. Ancak bu duruşma yapılan bir açıklama ile 18 Şubat-19 Şubat 2020 tarihine ertelendi. Bu erteleme ile kesin kararlar açıklanana kadar Gram token’larının satışa çıkamayacağı da kesinleşmiş oldu.

Telegram konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Telegram, bu gelişmeyi mahkeme sistemi yoluyla hızlı bir şekilde sorunun çözülmesine yönelik atılmış bir adım olarak görüyor ve danışmanlarımızla beraber Telegram’ın amacının Şubat duruşmasında mümkün olduğunca güçlü bir şekilde sunulmasını ve desteklenmesini sağlamak için zamanı kullanacağız.

Kesin Karar

Telegram savunmasını büyük ölçüde Gram token’larının menkul kıymet olarak nitelenmediği ve dolayısıyla SEC’in kapsamına girmediği yönünde yapıyor. Mektupta yapılan açıklamalara göre şirket bu konuyu 24 Ekim’de yapılacak olan duruşmadansa Şubat ayında gerçekleşecek olan duruşmalarda zaman sebebiyle daha net bir şekilde ifade edebilecek.

Yapılan açıklamalarda konuyla ilgili şu ifadeler kullanılıyor:

Şubat duruşması daha önce 24 Ekim’de yapılması planlanandan farklı, çünkü Şubat duruşmasında Telegram mahkemeden Gram token’ın menkul kıymet olmadığı yönündeki temel argümana hükmetmesini istiyor.

Bilindiği gibi Telegram’ın Gram token’larını piyasaya sürmesine çok az bir süre kalmıştı. SEC, Gram token’ları piyasaya sürülmeden hemen önce bu adımı atmış oldu.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Telegram, SEC’in Hamlesinin Olumlu Bir Adım Olduğunu Düşünüyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...