Telegram’ın kripto parasının halka açık satışı başladı

Telegram’ın kripto parası Gram’in Liquid’deki halka açık satışı bugün itibari ile başladı. Satışa sunulan miktar 12.5 milyon.

Telegram’ın kripto parası Gram’in kripto para borsası Liquid’deki beklenen halka açık satışı bugün başladı.

Toplamda 12 milyon 500 bin Gram satılacağı bildiriliyor. Minimum yatırım miktarı ise 5 Gram. 4 dolarlık bir değer biçilen kripto para, USDC ve USD karşılığında satın alınabiliyor. Şu an için ne kadar Gram satıldığı net değil. Tamamı satılırsa, 50 milyon dolara ulaşılacak.

Satış oturumu, eğer satışa sunulan kripto paraların tamamı daha önce satılmazsa 24 Haziran’a kadar sürecek. Satılan token’lar, Telegram’ın Blockchain platformu TON tamamen yayınlanana kadar transfer edilemeyecek, alınıp satılamayacak ve çekilemeyecek.

Özel satıştaki fiyatın 3 katı

Gram’in Liquid’deki halka açık satışında belirlenen fiyat, 2018’de akredite yatırımcıların katılabildiği ikinci özel satış sırasında belirlenen 1.33 dolarlık fiyatın yaklaşık 3 katı. Mesajlaşma devi, geçtiğimiz yıl toplamda 1.7 milyar dolar toplamıştı.

Gram, henüz piyasaya sürülmeyen Telegram’ın Blockchain ağı Telegram Open Network (TON) üzerinde çalışan bir kripto para. Aylık 200 milyondan fazla insan tarafından kullanılan Telegram, Gram’i 2019 yılının üçüncü çeyreğinde resmen piyasaya sürmeyi hedefliyor. Şimdiden Gram’in hangi borsalarda listeleneceği merakla bekleniyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Telegram’ın kripto parasının halka açık satışı başladı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...