Thomas Lee: Bir FOMO rallisi, Bitcoin’i tüm zamanların zirvesine çekebilir

CNBC’de Bitcoin’deki son yükselişi değerlendiren analist Thomas Lee, geleneksel yatırımcılardan kaynaklanacak bir fırsatı kaçırma korkusunun (FOMO) Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştırabileceğini söyledi.

Piyasa araştırmaları ve danışmanlık şirketi Fundstrat’ın kurucu ortağı Thomas Lee, CNBC’ye telefonla bağlanarak kripto para piyasasına ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Lee, New York’ta düzenlenen ve Pazartesi gününden bu yana devam eden dünyanın en büyük kripto para ve Blockchain konferansı Consensus’un son rallinin Bitcoin’in gerçekten düzlüğe çıktığı anlamına gelip gelmediğini belirlemede kilit rol oynayacağını söyledi.

Analist, “Consensus, bu yıl kripto para sektörünü çok daha yüksek nitelikli bir formda bir araya getiriyor. Her şey yolunda giderse kripto para kışının bittiğinin son işareti olacak.” şeklinde konuştu.

Lee’nin kripto para kışının sona erdiğine gerekçe olarak öne sürdüğü diğer işaretler arasında 200 günlük hareketli ortalamanın geçilmesi, Bitcoin vadeli işlem piyasasındaki gelişmeler ve Bitcoin’i uzun süredir tutanların pozisyonlarını artırması var.

Lee, sözlerinin devamında Bitcoin’in rallisini daha da güçlendirecek bir şeyden bahsetti:

“Yatırımcıları oldukça iyimser kılan şeyin şu anda Bitcoin’in 10,000 dolar seviyesine yaklaşması olduğunu düşünüyorum. Bence geleneksel yatırımcıların tekrar kripto paralara bakmaya başlama ihtimali giderek artıyor. Açıkçası bu çok önemli, çünkü bu yeni ilgi ve talebin ortaya çıkışı, Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştırabilir.”

Bitcoin fiyatı henüz, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20,000 dolara ulaşmış değil. Bitcoin’in yeniden bu noktaya çıkabilmesi için mevcut seviyelerden yaklaşık yüzde 150’lik bir artış gerekecek. Kripto para, Şubat ayından bu yana benzer bir artışı gerçekleştirdi. Bitcoin’in 3300’lerde işlem gördüğü üç ay öncesine göre fiyat yüzde 150 arttı.

Nisan ayında Lee, Bitcoin’in özellikle arzın azalmasıyla beraber 2020’ye kadar yeni bir zirveye ulaşma ihtimalinin yüksek olduğunu söylemişti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Thomas Lee: Bir FOMO rallisi, Bitcoin’i tüm zamanların zirvesine çekebilir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...