Tim Draper: Bitcoin küresel pazar payının %5’ini alacak

Bitcoin’in sadık savunucusu Tim Draper, katıldığı bir konferansta Bitcoin’in 2023’e kadar küresel para birimlerinde yüzde 5’lik bir pazar payına ulaşacağını iddia etti. Draper’ın hesaplamalarına göre bu 5 trilyon dolara denk geliyor.

Ünlü milyarder ve finans uzmanı Tim Draper, dün Fox Business’a verdiği röportajda Bitcoin‘in 2023’e kadar tüm dünya pazar payının %5’ine sahip olacağını söyledi.

Las Vegas’ta katıldığı bir konferansta soruları yanıtlayan sadık Bitcoin savunucusu Draper, Bitcoin’in fiyatının ivmelenerek artmaya devam edeceğini belirterek şunları söyledi:

“Devam edecek, çünkü ben bu işe yıllardan beri inanıyorum ve hatta eskisinden daha inançlıyım. Ben bu işlere gireli 4 yılı geçti. Bitcoin, dünya pazar payının %5’ine sahip olacak.”

Sözlerine Bitcoin’i överek devam eden Draper, şöyle konuştu:

“Daha iyi bir para birimi, merkeziyetsiz, açık ve her şey şeffaf. Herkes blok zincirinde neler olduğunu görebiliyor.”

Kendine has Bitcoin’li kravatını takmayı ve çoraplarını giymeyi ihmal etmeyen ve tamamen Bitcoin’e dayalı bir şirket hayali kuran Draper, bunu şöyle anlatıyor:

“İlerde içinde sadece Bitcoin olan bir fona sahip olmak istiyorum. Ben herkesi Bitcoin’le finanse ediyorum ve onlar da çalışanlarına ve tedarikçilerine Bitcoin’le ödeme yapıyorlar ve ardından yatırımcılarıma Bitcoin’le ödeme yapıyorum. Hiçbir hesap, kayıt, defter vs. tutmuyorum. Hepsi yapılıyor.”

Bitcoin destekçisi olmasının yanı sıra akıllı sözleşmelerin ve merkeziyetsiz uygulama platformu Tezos’un da önemli bir destekçisi ve yatırımcısı olan Draper, Kasım ayında endüstrinin en cesur tahminlerinden birini yapmış ve 2023’e kadar bir BTC’nin 250,000$ olacağını iddia etmişti.

Draper’ın en az 32,000 BTC’si bulunduğu biliniyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Tim Draper: Bitcoin küresel pazar payının %5’ini alacak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...