Tim Draper’ın desteklediği kripto para borsası hedef oldu: Tüm şifreler sıfırlandı

Milyarder Bitcoin yatırımcısı Tim Draper’ın seneler önce altı haneli bir yatırımda bulunduğu kripto para borsası Coinhako saldırıya uğradı. Borsa, tüm kullanıcıların şifrelerini sıfırladı.

Bitcoin yatırımcısı ünlü milyarder Tim Draper tarafından desteklenen kripto para borsası Coinhako, saldırıya uğradı.

Singapur merkezli borsa, bugün yaptığı açıklamada, kripto para çekme işlemlerinin geçici olarak devre dışı bırakıldığını bildirdi. Bununla birlikte ne kadar kripto paranın çalındığı dahil olmak üzere saldırıyla ilgili daha fazla bilgi verilmedi.

Bir borsa yetkilisi, Telegram kanalında yaptığı açıklamada, “Belirli Coinhako hesaplarına sofistike ve koordineli bir saldırı olduğunu belirledik. Önleyici tedbir olarak gönderim fonksiyonunu devre dışı bıraktık.” ifadelerini kullandı.

2014 yılında faaliyete geçen Coinhako, Singapurluların Singapur Doları ile kripto para alıp satabildikleri popüler bir borsaydı.

CoinDesk’e konuşan Coinhako CEO’su Yusho Liu, tüm kullanıcıların şifrelerini ve iki faktörlü kimlik doğrulamalarını sıfırladıklarını söyledi. Ek olarak Liu, saldırıdan etkilenen kullanıcıların kayıplarının tamamının karşılandığını açıkladı.

Coinhako, 2014 yılının Aralık ayında risk sermayedarı Tim Draper’dan altı haneli kişisel bir yatırım almıştı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Tim Draper’ın desteklediği kripto para borsası hedef oldu: Tüm şifreler sıfırlandı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...