VanEck yetkilisi: Bitcoin ETF’si için SEC’ten onay almaya yakınız

Para yönetimi şirketi VanEck’in üst düzey yetkililerinden Gabor Gurbacs, Bitcoin ETF’si başvuruları için SEC’ten onay almaya yakın olduklarını söyledi.

VanEck’in dijital varlık stratejileri başkanı Gabor Gurbacs’a göre para yönetimi grubu VanEck ve kripto para şirketi SolidX tarafından teklif edilen Bitcoin ETF‘si, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’ndan (SEC) regülatör onayı almaya yakın.

Gurbacs, “SEC’den onay almaya yakın bir durumdayız. Bana göre Amerika’nın bir Bitcoin ETF’si istediği çok açık ve biz de onu inşa etmek için buradayız. Düzenleyici geri bildirimi bekliyoruz ve yeşil ışığı alacağımızı umuyoruz.”

Gurbacs, hazırladıkları ETF’nin sigortalı olduğunu ve fiziksel olarak VanEck’in regüle edilmiş yan fiyatlandırma kaynağı MVIS tarafından fiyatlandırılan, ayrıca “emtia tipi fonun ihtiyaç duyduğu her türlü gereksinimi” karşılayan Bitcoin ile desteklendiğini ekledi.

SolidX şirketi, 2016 yılının Mart ayında New York Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenecek bir Bitcoin ETF’si başvurusu yapmış fakat başvuru, 2017 yılının Mart ayında SEC tarafından rededdilmişti. Geride bıraktığımız Haziran ayında VanEck ile SolidX’in güçlerini birleştirerek hazırladığı ETF’nin dünyanın en büyük vadeli işlem borsalarından biri olan CBOE’nin sahibi olduğu Bats BZX Exchange’de listelenmesi teklif edildi. Komisyon, Ağustos ayında böyle bir başvuru hakkında karar vermeden önce kamuoyu hakkında daha fazla veri toplanması gerektiğini duyurdu.

Geçtiğimiz ayın sonlarında komisyon SolidX, VanEck ve CBOE temsilcileriyle yaptığı toplantıdan bir bildiri yayınladı. Belgeye göre taraflar, SolidX’in önceki ETF başvurusunun reddedilmesinin gerekçesini tartıştı. Bu gerekçe komisyonun dolandırıcılıktan ve manipülatif eylemlerden duyduğu endişeye dayanıyordu.

SEC, aynı gerekçeyle birkaç ay önce 9 Bitcoin ETF başvurusunu da reddetmişti. Ağustos’ta komisyon ProShares, Direxion Asset Management ve GraniteShares’ın Bitcoin ETF tekliflerini kabul etmedi. Ekim ayında kamuoyu, dokuz başvuru hakkında lehte ya da aleyhte yorum yapmaya davet edildi.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “VanEck yetkilisi: Bitcoin ETF’si için SEC’ten onay almaya yakınız”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...