Wall Street analistine göre, Bitcoin 1 şartı yerine getirirse 25,000 dolar olacak

Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Thomas Lee’ye göre Bitcoin’in kullanıcı sayısı ikiye katlanırsa fiyatı 25,000 dolara ulaşacak.

Piyasa araştırmaları ve danışmanlık şirketi Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Thomas Lee, CNBC’de katıldığı bir yayında Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketlerine ilişkin öngörülerini paylaştı.

Lee, en büyük kripto paranın neden 2022 yılına kadar 25,000 dolara ulaşacağını düşündüğünü anlattı.

Analiste göre, dijital varlıklar hala erken dönemlerinde ve zaman geçtikçe endüstri çok kurumsallaşacak. Lee, “Zamanla bu bir varlık sınıfı haline gelecek” dedi.

Bitcoin’in fiyatı konusundaki öngörüleri sorulduğunda ise Lee, 25,000 dolarlık bir fiyat hedefi ortaya koydu. Analist, bir ürünü ya da hizmeti kullanan kişi sayısı arttıkça değerinin de artmasını ifade eden ağ etkisi kavramından hareketle, “Kullanıcıların sayısı ikiye katlanırsa dört katlık bir yükseliş elde ederseniz ve 25,000 dolara ulaşabilmek için yaklaşık 4 katlık bir artış gerekiyor. Bunu sağlamanın yolu da Bitcoin’i tutan insan sayısının ikiye katlanmasından geçiyor.” şeklinde konuştu.

Lee’nin tahminlerine göre bugün dünyada Bitcoin’e sahip olan ve yaygın olarak kullanan insan sayısı yaklaşık yarım milyon ve eğer bu sayı 1 milyona çıkarsa fiyat da 25,000 doları bulacak.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Wall Street analistine göre, Bitcoin 1 şartı yerine getirirse 25,000 dolar olacak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...