ZecWallat’ın Sahte Bir Versiyonu Keşfedildi

Zcash topluluğu kendi cüzdanlarını sahte bir versiyonunun piyasada olduğunu ifade etti…

Yapılan son açıklamalara göre Zcash (ZEC) topluluğunun üyeleri, Zcash Vakfı’nın kendi cüzdanı olan ZecWallet’ın şüpheli ve potansiyel olarak zararlı sahte bir versiyonunu keşfettiklerini açıkladı.

Sahte ZecWallet

20 Ekim’de yayınlanan ve Zcash geliştiricisi Electric Coin Company tarafından retweet’lenen bir Twitter paylaşımında, sahte ZecWallet cüzdanının büyük ihtimalle kötü amaçlı yazılım içerdiği de belirtildi. Tweet aracılığıyla yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı:

Tüm Zcash kullanıcılarına duyuru! ZecWallet’ın sahte bir versiyonu mevcut ve muhtemelen kötü amaçlı yazılım içeriyor. GitHub’dan indirdiğiniz sürümleri iki kere kontrol edin.

Diğer Tehditler

Bunun yanında daha önce 29 Eylül’de bildirildiği gibi, tüm Zcash uygulamalarında vehard fork’ların çoğunda, korumalı adres IP’lerine sahip tam node’ları içeren meta verileri sızdırabilen bir hata bulundu.

Ekim başında dünyanın en büyük antivirüs yazılım üreticilerinden biri olan ESET, özellikle Latin Amerika’da etkili olan yeni bir trojan keşfettiklerini açıkladı. Yapılan açıklamalara göre bu trojan virüsü bankacılık faaliyetleri üzerinde etkili olmak için tasarlanan bir yazılım olarak üretildi. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Öte yandan 18 Ekim’de yine Slovakya merkezli ESET, dark web’e girmek için kullanılan Tor Browser adlı popüler internet tarayıcısının kötü amaçlı yazılım taşıyan bir versiyonunun, hacker’lar tarafından Bitcoin (BTC) kullanıcılarını hedeflediğini belirtti. Yapılan açıklamalara göre Tor Browser’ın bu sahte yazılımı 2017 yılından beri kullanıcılardan küçük miktarlarda Bitcoin çalmak için kullanılıyor. İşlemin, bir sitede Bitcoin ödemesi yapmak isteyen kullanıcıdan çok küçük miktarlarda gerçekleştiği için iki yıldır fark edilmediği belirtiliyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “ZecWallat’ın Sahte Bir Versiyonu Keşfedildi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...