1.5 yıldır ilk kez: LTC’de “Death Cross” devrede

LTC fiyat grafiğinde, 50 günlüğün 200 günlüğü kesmesi ile beraber 2018 yılının Nisan ayından bu yana ilk defa Death Cross görüldü.

Litecoin’de “Death Cross” tehlikesinin yaklaştığını bildirdikten birkaç gün sonra endişeler gerçek oldu.

Önde gelen kripto paralardan biri olan LTC’de düşüş eğiliminin devam etmesinden dolayı 50 günlük hareketli ortalama, 200 günlük hareketli ortalamayı aşağı yönlü kesti. Teknik analiz literatüründe “Death Cross” olarak adlandırılan bu durum, fiyatın daha da düşebileceğine işaret ediyor.

LTC, 2019 yılına adeta fırtına gibi bir başlangıç yapmıştı. Aralık 2018’de 22 doları gören kripto para, yaklaşan blok ödülü yarılanmasının katkısıyla birlikte buradan Haziran ayında 146 dolara kadar yüzde 563 yükselmişti. LTC, ilerleyen dönemde yarılanma gününe yaklaşıldıkça değerini büyük ölçüde yitirdi ve yarılanmanın ardından da düşüşünü sürdürdü. Bugün 63 doları gören LTC, Haziran’dan beri yüzde 57 değer kaybetti.

LTC’de Death Cross, Nisan 2018’den beri ilk kez yaşanıyor. Aynı gösterge, en son 20 Nisan 2018’de ortaya çıktığında LTC, 155 dolardan birkaç haftada 183 doları görse de devam eden aylarda fiyat 20 dolar seviyelerine kadar inmişti.

XRP’de Death Cross nasıl gelişti?

İki hafta önce XRP’de de Death Cross görülmüştü. Bunun ardından fiyat 0.30 dolardan 0.22 dolara kadar inmişti. XRP bugün 0.25 dolardan el değiştiriyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “1.5 yıldır ilk kez: LTC’de “Death Cross” devrede”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...