11 üyeden mektup: ABD Kongresi’nde Blockchain baskısı

ABD Kongresi tarafından geçirilen koronavirüs paketinde Blockchain teknolojisinden yararlanılmasına dönük çağrılar tekrar arttı.

ABD Kongresi tarafından geçirilen koronavirüs yardım paketinde Blockchain kullanma çağrıları yeniden artıyor. 11 kongre üyesi, ABD Hazine Departmanı’nı, yeni başlatılan koronavirüs teşvik paketi kapsamında fon sağlamak için Blockchain de dahil olmak üzere yenilikçi teknolojiler kullanmaya çağırdı. Bazı milletvekilleri de daha önce, Blockchain teknolojisinin koronavirüs yardım paketlerindeki parasal işlem ve tedarikleri sağlamada nasıl kullanılabileceğini görüşmüştü.

Ekonomiyi canlandırmak ve ABD vatandaşlarına yardım etmek için yürürlüğe giren CARES Yasası, koronavirüsten dolayı yaşanan büyük sıkıntıları azaltmak için ortaya konan bir “şemsiye” programı… ABD Kongresi’nin 11 üyesi ise, Hazine Bakanı Steven Mnuchin’e Blockchain ve dağıtılmış defter teknolojisinin, son yardım paketi programında oynayabileceği rolü anlatan bir mektup yazdı.

Kongre üyesi Darren Soto’nun liderliğinde gönderilen mektupta 11 üye, şeffaf ve etkili para transferlerinde ve özellikle 1200 dolarlık teşvik paketinin kontrolünde, Blockchain teknolojisinin sağladığı faydalar üzerinde durdu.

Kongre üyeleri gibi milletvekilleri de koronavirüs yardım paketinde Blockchain teknolojisini kullanmanın, Amerikalılara hızlı ve ekonomik yardım sağlamasında önemli bir rol oynayabileceğini ve fonların hızlı bir şekilde dağıtılmasını sağlayacağı fikrini yineliyorlar. Milletvekilleri ayrıca Hazine’nin ilk yardım yapacağı unsurların aileler ve küçük işetmeler olması gerektiği konusuna ise katılıyorlar.

Mektupta, koronavirüsün ekonomiler üzerinde çok ciddi olumsuz etkileri olduğu belirtilirken bunun yanında ABD yönetiminin küçük işletmeler ve ailelere olan yardımlarının artırılması hedefleniyor. Mektupta ayrıca ekonomik rahatlama paketinin sağlık ve güvenlik açısından getirdiklerine de vurgu yapılıyor.

11 kongre üyesiin buradaki amacı Hazine Bakanlığı’nın çabalarını ve yardımlarını artıracak uygulamaları önermek. Burada önerilen en önemli uygulamalardan biri de Blockchain teknolojisinin kullanılması… Mektupta teknolojik adımların Amerikan halkının bu yöndeki alışkanlıklarını da geliştireceği belirtilirken Çin’in finansal altyapısını geliştirmek için Blockchain teknolojisine geçtiğinin de örneği veriliyor.

Neden Blockchain?

Kongre Üyesi Soto ayrıca ‘Kongre Blockchain Toplantısı’na da başkanlık ediyor. Soto, mektubu hazırlarken geliştiriciler ve girişimciler de dahil olmak üzere birçok önemli insanla bu konuyu görüştüğünü belirtiyor. Fon dağıtımını kolaylaştırmak için geleneksel finansal kanallar üzerinden güvenli DLT araçlarının kullanımının önemine de değinen Soto, Blockchain teknolojisi sayesinde veri yönetiminin ve takibinin de çok daha kolay olacağı yorumunu yaptı. Soto ayrıca dağıtım ve tedarik zinciri ağlarını yönetmek için yapay zekanın önemine de değindi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “11 üyeden mektup: ABD Kongresi’nde Blockchain baskısı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...