2008 krizini öngören yatırımcı, Bitcoin’i “büyük fırsat” olarak tanımlıyor

2008 ekonomik krizini öngörerek büyük kâr elde eden İngiliz yatırımcı Glen Goodman, Bitcoin’i “büyük fırsat” olarak nitelendiriyor.

Fiyatındaki büyük bir artışın ardından son birkaç hafta boyunca tekrardan kamuoyunun gündemine oturan Bitcoin, dünyanın en büyük yatırımcı ve trader’larının da dikkatini çekti.

Yıla 4 bin doların altında başlayan Bitcoin, bu haftanın başında yaklaşık 9 bin dolara yükseldi ve %120’lik şaşırtıcı artışla, birçok kişiye 2017 yılının sonunda görülen tüm zamanların en yüksek seviyesine yeniden ulaşma potansiyeli taşıdığını gösterdi.

2008 yılındaki küresel ekonomik krizden başarıyla yararlanan bugünün kripto para yatırımcısı Glen Goodman, Bitcoin ve kripto para birimlerinin yükselişini “nesilde bir kez gelecek fırsat” olarak değerlendirdi ve insanları bu fırsata iki elleriyle sarılmaları çağrısı yaptı.

Forbes‘ta yer alan habere göre, yeni kitabı The Crypto Trader’da Goodman, “Yıllar süren ticaret deneyimimi alıp yepyeni bir piyasaya uyguladım. Kripto paralar, ticaretin Vahşi Batısıdır ve bu, risklerin olduğu kadar kazançların da daha büyük olduğu anlamına geliyor. Multi-milyar dolarlık bir piyasa, on yıldan daha az bir sürede bir hiçlikten doğdu. Büyük servetler yapıldı. Bazıları, her yeni gelişen piyasada olduğu gibi çarpıcı iniş çıkışlarla çabucak kaybedildi fakat gelecekte çok daha fazlası yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Goodman, 2008 küresel krizi sırasında hisseleri açığa satarak 3000 sterlini 100,000 sterline dönüştürmesi ile tanınıyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “2008 krizini öngören yatırımcı, Bitcoin’i “büyük fırsat” olarak tanımlıyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...