3 analiste göre Bitcoin’deki düşüşün nedenleri

CNBC’ye konuşan analistler Brian Kelly ve Joe DiPasquale ile Mati Greenspan, Bitcoin’deki düşüşlerin nedenlerini sıraladı.

Yatırım yönetimi şirketi BKCM’nin CEO’su Brian Kelly ile kripto parafonu BitBull Capital’in CEO’su Joe Di Pasquale, Bitcoin’deki düşüşlerin nedenleriyle alakalı olarak CNBC’ye konuştu.

Analistler, kripto paranın önemli bir direnç seviyesini kırması da dahil olmak üzere bir dizi neden sıraladı.

Kelly, Bitcoin’in 9000 dolarlık büyük desteğinin kırılmasının daha geniş bir satış dalgasını tetiklediğini ve bunun sonucunda fiyatın 8000’e indiğini ileri sürdü.

En büyük kripto paradaki bu düşüş, New York Borsası’nın ana şirketi olan Intercontinental Exchange’in fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya sürmesinin ardından geldi. DiPasquale, yaşanan sert hareketi kısmen yeni Bitcoin türevlerine olan ilginin beklentinin epeyce altında kalmasına bağladı. Analist, ayrıca Bitcoin üretmek için kullanılan cihazların toplam hesaplama gücünü ifade eden hashrate’indeki ani düşüşe dikkat çekti. DiPasquale, bunun geçici bir dalgalanma olduğuna inanıyor. Analist, “Bakkt’ın vadeli işlem sözleşmeleri vakti geldiğinde ilgi görecek ve şu anda platformu değerlendirmek için çok erken bir aşamadayız. Nihayetinde Bitcoin’in temelleri güçlü olmaya devam ediyor ve fiyatın önümüzdeki günlerde 10,000 dolara geri dönmesini bekliyoruz.” diyor.

Son olarak sosyal alım satım platformu eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan ise bir notta Bakkt’a işaret ederek “Bitcoin’de şu an görünen şey, klasik bir ‘söylentiyi al, haberi sat’ durumu.” değerlendirmesini yaptı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “3 analiste göre Bitcoin’deki düşüşün nedenleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...