3 yıldır beklenen Filecoin için çıkış tarihi kesinleşti

257 milyon dolarlık fon elde edilen 2017’deki ICO’dan bu yana piyasaya çıkması için beklenen Filecoin’e yaklaşık iki hafta var.

2017 yılından bu yana piyasaya sürülmesi beklenen kripto para projesi Filecoin’in ne zaman faaliyete geçeceği netleşti. Filecoin’den yapılan açıklamaya göre ağ 148,888 numaralı blokta yayına alınacak ve bunun da 15 Ekim’e denk gelmesi bekleniyor.

Kullancıların sabit disklerde kullanılmayan alanlarını kiralamalarını veya boş alan satın almalarını sağlayacak olan Blockchain tabanlı proje, 2017 yılında gerçekleşen ICO’da 257 milyon dolar para toplamıştı. Filecoin yatırımcıları, o günden bugüne projenin hayata geçmesini bekliyordu. Projenin nihai hedefi, Cloudflare veya Amazon Web Services gibi popüler web servis sağlayıcılarına merkezi olmayan bir alternatif sunmaktı.

Filecoin için lansman tarihi, aslında daha erken olacaktı ancak ekip, koronavirüsten dolayı tarihi birkaç kez erteleme kararı aldı.

Şimdi Filecoin’in lansmanına 230 proje ve ağ üzerinde çalışacak 1000 geliştirici eşlik edecek. Filecoin’in yakın zaman önce gerçekleşen Uzay Yarışı testnet’i dünyanın dört bir yanından 400’ten fazla madencinin katılımıyla büyük ilgi çekt. Bilgi işlem gücü, ağı veri kapasitesinin 325 petabaytı aşmasına olanak verdi.

Haberin yayına girdiği dakikalarda Filecoin ağı 100634. blokta. Ana ağın faaliyete geçmesine 48254 blok var.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “3 yıldır beklenen Filecoin için çıkış tarihi kesinleşti”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...