A notunu alan ilk ve tek dijital para NEO oldu

Florida merkezli derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings, geçtiğimiz ay ilk kez kripto para birimlerini değerlendirdiği bir rapor yayınlamıştı.

Kuruluş, dün Şubat ayı raporunu yayınladı. Sosyal medyaya sızdırılan rapordaki notlar, geçen aya göre biraz farklılık göstermiş görünüyor.

Geçtiğimiz ay yayınlanan Weiss Ratings raporunda hiçbir kripto para A notunu alamamıştı. Bu ayki raporda ise bu notu alabilen tek kripto para Çin Ethereumu olarak da bilinen NEO oldu.

Kuruluş, kripto paraları değerlendirirken risk, teknolojik yenilik ve diğer faktörleri göz önünde bulundurduğunu öne sürüyor.

NEO takımından Caterina Zhang, kişisel Twitter hesabı üzerinden Weiss Ratings raporunu, “NEO ‘A’ sınıfı nota sahip ilk ve tek kripto para” şeklinde duyurdu.

Lider kripto paraların notu değişmedi
Yeni raporda Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin ve Ripple gibi kripto paraların notu ise değişmedi. Bu kripto paraların notu şöyle:

En yüksek not: A+
En düşük not: E-

Bitcoin C+
Bitcoin Cash: D+
Ethereum: B+
Litecoin: C+
Ripple: B+

Sızdırılan raporun bir görüntüsüne şu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Öte yandan Weiss Ratings şirketinin güvenilirliği konusunda yatırım uzmanlarının görüşleri farklı. Bir kripto varlık uzmanı olan David Drake, “Çok güvenilir.” diyor, Varlık Yönetimi Danışmanı Al Zdenek ise kuşkulu bakıyor.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “A notunu alan ilk ve tek dijital para NEO oldu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...