Aave (AAVE) coin nedir?

Aave (AAVE) coin ilgili merak ettikleriniz?

Aave (AAVE) ya da eski adıyla LEND coin, kullanıcılarının ödünç kripto para almasına ya da kazanç elde etmesine izin veren merkezsiz bir ödünç sistemi. Aave, aracı olmadan kripto kredi alma ve ödünç verip gelir kazanmaya olanak sağlıyor.

Aave, Ethereum blockchaini üzerine çalışan bir akıllı sözleşmeler sistemi olarak da tanımlanabilir. Bu sistem, yazılımının bulunduğu dağıtık ağdan oluşan bilgisayarlarda söz konusu kredi/ödünç kripto paraların yönetimini sağlıyor.

Bu da şu demek. Aave kullanıcılarının fonlarını yönetmek için bir kurum ya da kişiye güvenmeleri gerekmiyor. Bunun yerine söz konusu kod bu işleri yazıldığı üzere onlar için gerçekleştiriyor.

Aave protokolü nedir?

Aave, kullanıcıların kripto para birimlerini güvenilir bir şekilde ödünç vermesini ve ödünç almasını sağlayan merkezsiz bir para piyasası protokolü. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli kripto para birimleri var ve Aave, kullanıcılarına hem sabit hem de değişken faiz oranları sunuyor.

LEND token nedir?

Aave bir DeFi protokolü ve kullanıcılarına indirimli işlemler sağlamak için LEND isimli yerel bir token kullanıyor. Protokolden yapılan 2 Ekim 2020 tarihli duyuruya göre ise LEND tokenden Aave (Aave) tokene bir geçiş yapıldı. Bu token geçişi 100 LEND = 1 AAVE olarak şekilde gerçekleşti.

Temelde Aave yazılımı, borç havuzlarının oluşturulmasından sorumlu. Bu da kullanıcılara izin verilen kripto paraları ödünç verme ve borç alma imkanı sağlıyor. Bu kripto paraların listesinde ETH, BAT, MANA ve diğerleri var. Toplamda 17 farklı kripto para söz konusu.

Ethereum üzerinde çalışan diğer merkezsiz ödünç sistemleri gibi, Aave kullanıcıları da bir varlığı ödünç almadan önce teminat vermeli. Ayrıca sadece yatırdıkları teminatın değerine kadar ödünç kripto para alabiliyorlar.

Aave nasıl alınır?

Aave coin almak için bir borsa seçmeniz, buraya bir kripto para ya da fiat para yatırım yapmanız gerekiyor. Ardından ise buradaki paranızı Aave ile değiştirebilirsiniz.

Aave ayrıca, blockchainlerin benzersiz tasarım özelliklerinden yararlanan anlık krediler ve diğer borç ve kredi verme biçimleri gibi ek özellikler de sunabilir.

Aave nasıl çalışır?

Aave nasıl çalışır? Aave üzerinde işlem yapabilmek için kullanıcılar ilk önce fonlarını likidite havuzlarına yatırmalı (depozit) gerekiyor. Her bir havuz, varlıkları rezerv olarak bir kenara koyar ki volatiliteye karşı koruyabilsin. Bu rezervler aynı zamanda kullanıcılar istedikleri zaman fonlarını çekebilmesine de yardım ediyor.

Kripto para Aave iyi bir yatırım mı?

Aave, en popüler DeFi projelerinden biri. Aave, bankalar, brokerler veya herhangi bir aracı gözetimi olmaksızın insanların çok çeşitli kripto para birimleri ödünç almasına imkan sağlıyor. Yerel yönetim tokeni AAVE ise DeFi pazarında erken yatırımcı olmak isteyenler için mükemmel bir seçenek olabilir.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Aave (AAVE) coin nedir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...