ABD kripto para açık artırmalarına Litecoin’i de ekledi

ABD’de yasadışı işlemlerden elde edilen varlıkları açık artırma usulüyle satan Genel Hizmetler Açık Artırma İdaresi (GSA), vatandaşlara ilk kez Litecoin’i de sunacak.

GSA’nın resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre, 150.2 Litecoin, 8.925 Bitcoin (yazıyla sekiz) ve 0.000229 Bitcoin Cash açık artırma usulü satılacak.

18 Haziran’dan 22 Haziran’a kadar sürecek olan programda, Bitcoin Cash ve Litecoin’in satışı tek seferde gerçekleşecek ancak 0.025 ilâ 2 BTC arasında değişen meblağlar ise toplamda 10 turluk açık artırma ile elden çıkarılacak. Önerilen fiyatlara göre açık artırmanın uzayabileceği de belirtildi.

GSA Bölge Başkanı Thomas Meiron konuyla ilgili yaptığı açıklamada yatırımcıların artık bu tür açık artırmaları fırsat olarak gördüğünü ve yeni bir kripto paranın eklenmesiyle çok daha büyük ilgi beklediklerini söyledi ve “Kripto para topluluğunun açık artırmalara çok büyük ilgisi oluyor” dedi.

GSA’nın bu sene toplamda 4 tane Bitcoin açık artırma satışı yaptığı ve 16.99 BTC karşılığında 937 bin dolar elde ettiği belirtildi.

Tim Draper 30 bin BTC almıştı

2014 yılında, ünlü Silk Road sitesinden ele geçirilen Bitcoin’lerin satışının yapıldığı açıkartırmada dolar milyarderi yatırımcı Tim Draper, 30 bin Bitcoin almıştı. Draper, BTC başına 632 dolar ödemişti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “ABD kripto para açık artırmalarına Litecoin’i de ekledi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...