ABD’de Bitcoin’e bağlı ilk ETF olan ProShares Bitcoin Strategy ETF, dünyanın en büyük borsası New York Borsası’nda (NYSE) işlem görmeye başladı.

ProShares Bitcoin Strategy ETF, dünyanın en büyük borsası New York Borsası’nda (NYSE) işlem görmeye başladı. Sadece 15 dakikada 250 milyon doları geçti Borsanın açılış zilinin çalmasının ardından ETF’in hisseleri, rekor hacimlere ulaştı. 

ABD’de Bitcoin’e bağlı ilk ETF olan ProShares Bitcoin Strategy ETF, dünyanın en büyük borsası New York Borsası’nda (NYSE) işlem görmeye başladı.

Sadece 15 dakikada 250 milyon doları geçti

Borsanın açılış zilinin çalmasının ardından ETF’in hisseleri, rekor hacimlere ulaştı. Sadece 15 dakika içinde 250 milyon dolarlık işlem hacmi geçilirken haberin yazıldığı TSİ 17.12 itibari ile 360 milyon dolar da aşıldı. ETF’in bu hacimlerle ilk işlem gününde tüm zamanların en iyi 15’i arasına girdiği belirtiliyor. ETF’in işleme açılmasıyla Bitcoin fiyatı da 63 bin doları geçti.

ProShares Bitcoin Strategy ETF’i doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmıyor. Onun yerine ETF, CME üzerinde işlem gören Bitcoin vadeli kontratlarına dayalı. SEC’nin doğrudan Bitcoin’e bağlı bir ETF’e şu an için sıcak bakmadığı söylenirken bugün en büyük Bitcoin fonunu bir spot ETF’e dönüştürmek için önemli bir adım da atıldı. Grayscale ile NYSE, yaklaşık 650 bin BTC bulunduran GBTC fonunu ETF haline getirmek üzere SEC’ye resmen başvurdu. Önümüzdeki dönemde SEC’nin buna ne cevap vereceği merakla bekleniyor.

Son olarak ETF’in işleme açıldığı sıralarda CNBC’de canlı yayına bağlanan SEC Başkanı Gary Gensler, “Bitcoin hala yüksek derecede spekülatif bir varlık olma konumunu sürdürüyor.” açıklamasını yaptı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “ABD’de Bitcoin’e bağlı ilk ETF olan ProShares Bitcoin Strategy ETF, dünyanın en büyük borsası New York Borsası’nda (NYSE) işlem görmeye başladı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...