ABD’li meclis üyesi: Bitcoin lehine düzenlemeler masada

Miami’de düzenlenen Bitcoin 2021 konferansında bir panele katılan ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Warren Davidson, Bitcoin lehine düzenlemelerin masada beklediğini söyledi.

Davidson, “Bitcoin lehine düzenlemeler masada bekliyor. Artık Senato’da bir ortağım var.” dedi. Davidson, burada Cynthia Lummis’ten söz ediyordu. Wyoming Senatörü Lummis’in ABD finans sektörü ile çok yakın ilişkisi var. Lummis, Bitcoin yanlısı bir isim ve Bitcoin ile ilgili çalışmaları ile biliniyor. Lummis, ayrıca 2013’ten beri bir Bitcoin yatırımcısı olduğunu da açıklamıştı.

Panel, Bitcoin ETF’i hakkındaydı. Bilindiği üzere, 2021 yılında bir Bitcoin ETF’inin ABD’de onaylanma ihtimali yüksek olarak değerlendiriliyor. Bu nedenle çok sayıda şirket, ayrı ayrı Bitcoin ETF’i başvurularında bulundular. O başvuruları yapan şirketlerden biri de varlık yönetim şirketi Bitwise Asset Management. Bitwise CIO’su Matthew Hougan, panelde “Objektif olarak değerlendirdiğimizde Bitcoin’in bir ETF için hazır olduğunu söyleyebiliriz.” dedi. Paneldeki bir başka konuşmacı ise Bitcoin ETF başvurusu bulunan ETF devi WisdomTree’nin baş hukuk müşaviri Ryan Louvar’dı. Louvar da “Bitcoin ETF’i için şimdi tam zamanı” diyerek Hougan’ın görüşlerini destekledi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “ABD’li meclis üyesi: Bitcoin lehine düzenlemeler masada”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...