Alman Bankaları Yakında Bitcoin Depolama Hizmeti Sunabilir!

Alman bankaları kripto para hizmetleri sunmaya mı başlayacak?

Kripto para sektörü ve geleneksel bankacılık ile finans sektörü arasında her zaman bir uzaklık oldu ancak görünüşe göre 2020 yılında bu durum çözüme kavuşturulabilir.

Yeni ortaya çıkan bir habere göre, 2020 yılından itibaren Alman bankalarının Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerini satması ve müşterileri için depolaması yasal olacak. Almanya içerisindeki finansal kurumların şu an için müşterilerine direkt Bitcoin satma izni yok. Ancak dördüncü AB Kara Para Aklama Direktifi tarafından sunulan yasa tasarısı yürürlüğe girerse bu Almanya’da bankalara kripto para izni vermiş olacak.

Tasarı zaten kabul edilmiş durumda ve Almanya’nın Federal Parlamento’sunun onayını beklemekte. Yasa temel olarak kara para aklamaya yönelik oluşturulsa da, içerisinde kripto para birimlerine yönelik önemli maddeler de var. Almanya içerisindeki kripto para topluluğu bu haber ile ilgili oldukça olumlu görüşlere sahip ve bir Alman firması DLC’nin sahibi Sven Hildebrandt bu yasanın geçmesi ile beraber Almanya’nın kripto para cenneti olacağını ifade etti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Alman Bankaları Yakında Bitcoin Depolama Hizmeti Sunabilir!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...