Alman telekom devi, Chainlink’e (LINK) katılıyor

Almanya merkezli küresel telekomünikasyon şirketi Deutsche Telekom’un yan kuruluşu T-Systems, Chainlink ağına katılım sağlıyor. Şirket ağda bir node çalıştıracak.

Hem fiyat performansı hem de kurduğu ortaklıklarla sık sık gündeme gelen Blockchain platformu Chainlink (LINK), Alman telekom devi Deutsche Telekom’un bilgi teknolojileri hizmetleri ve danışmanlık şirketi T-Systems ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Açıklamaya göre T-Systems, Chainlink ağına node bir node operatörü olarak katıldı. Bu, şirketin ağda bir node çalıştıracağı anlamına geliyor ve böylece T-Systems, Chainlink ağı kullanıcılarına ve Ethereum’daki merkezi olmayan uygulamalara (dapp) güvenilir gerçek dünya verileri sunacak. Kuruluş, gerçek dünya verilerinin akıllı sözleşmelerle güvenli bir şekilde iletişim kurmasını sağlayacak.

T-Systems MMS Blockchain Çözümleri Merkezi Başkanı Dr. Andreas Dittrich, “Chainlink, şu anda altyapı sağladığımız ve gelecekte staking hizmetleri sunacağımız ilk halka açık blok zinciridir. Chainlink Network’ü güvenli altyapı ve gelecekte planlanan staking implementasyonu ile destekleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

LINK son zamanlarda çarpıcı bir fiyat performansı sergiliyor. Bir yandan Chainlink ağının kullanımı katlanarak artarken diğer yandan fiyat da Mart ayının ortalarından biri yüzde 450 yükseldi.

Daha öncesinde Intel ve Google gibi önemli devlerle iş birliği yapan Chainlink, geçen ay Çin’in Ulusal Blockchain Ağı’na (BSN) katılmıştı.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Alman telekom devi, Chainlink’e (LINK) katılıyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...