Amazon’un birlikte çalışacağı iddia edilen AMP nedir?

Amazon’un iş ilanının ardından Bitcoin ve kripto para piyasaları canlandı. Ancak öyle bir altcoin var ki Amazon iş ilanı en çok bu altcoinin yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

Amazon’un yönetim kadrosundan isminin açıklanmasını istemeyen bir görevlinin açıklamalarına göre Amazon 2021 yılının sonunda Bitcoin ve kripto paralar üzerinden ödemeleri kabul etmeye başlayacak. Yine ayını kaynağa göre Amazon, 2022 yılında kendi kripto parasını çıkaracak.

Amazon ve bir dizi açılım haberlerinin ardından düşüş trendinde olan Bitcoin ve kripto para piyasalarında ibreler yukarı çevrildi.

Amazon’un AMP ile çalışıyor söylentileri AMP’de %50’ye kadar pump yaşanmasına neden oldu. Henüz Amazon’dan resmi bir açıklama gelmese de söylentiler %50’lik pump’a neden oldu. Benzer iddialar Algorand için de dillendiriliyor.

AMP blockchain üzerinden güvenli ve hızlı biçimde veri ve fon transferi gerçekleştiriyor. Geleneksel ödemeler sistemine blockchain tabanlı alternatif bir yöntem sunuyor. Akıllı sözleşmeler sayesinde belli bir teminat karşısında fon transferi gerçekleştirildiği için finansal riskler büyük ölçüde minimize ediliyor. AMP’nin teminat karşılığı ödeme sistemi, online ticarette önemli bir boşluğu doldurabilir.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Amazon’un birlikte çalışacağı iddia edilen AMP nedir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...