Analistlere göre önemli direnç seviyelerini geride bırakan Tezos çok daha yüksek seviyeleri görebilir…

Analistler Tezos’un %40 Artmasını Bekliyor?

Kripto para piyasasının neredeyse tümünde bugün Bitcoin’in 7.000 doların üzerine çıkması ile sağlam bir ralli yaşandı ve artışlar devam ediyor. Ayrıca bu durum Tezos (XTZ) gibi altcoin’lerin bağımsız bir fiyat artışı sergilemesine de izin verdi. Dolayısıyla XTZ gibi bazı kripto paraların Bitcoin’den daha iyi performans sergiledikleri görülüyor.

Tezos Fiyatı

Newsbtc’nin haberine göre, XTZ’nin yaşadığı bu artış eğilimi daha yüksek seviyelerin işaretçisi olabilir. Çünkü analistler Tezos’un önemli bir yatay direnç seviyesini kırdığını ve bunun da daha büyük artışların sinyali olduğuna inanıyor.

Tezos son 24 saat içinde sergilediği yaklaşık %11’lik artış performansı ile fiyatını 1.89 dolara taşımayı başardı. Ancak birkaç saat önce XTZ fiyatının 1.98 dolara çıkarak 2 dolarlık seviyeye oldukça yaklaştığı da görülüyor.

Öte yandan XTZ’nin fiyat artış oranlarına bakıldığında altcoin’in Bitcoin’den %4 gibi daha iyi bir performans sergilediğini görüyoruz. Ancak bu durum yalnızca Tezos için geçerli değil. Genel olarak piyasada da altcoin’lerin bugün Bitcoin’den daha iyi performans sergilediği anlaşılıyor.

Bunların yanında analistlere göre XTZ güçlü fiyat hareketi sayesinde 1.81 dolarlık önemli direnç seviyesini kırdı ve bir boğa eğilimi içine girdi. Dolayısıyla bu seviyeden sonra artışların oranı da yükselebilir. Twitter’daki popüler analistlerden biri konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

USD karşısında yükselen üçgenin direncinin üzerinde zirveye çıkıyoruz

%40’lık Artış

Bu güçlü fiyat hareketinin yanı sıra analistler daha yüksek rakamların görülebilmesi için öncelikle 2 dolarlık seviyenin aşılması gerektiğine inanıyor. Eğer bahsi geçen seviye aşılırsa XTZ’nin yükseliş eğilimi devam edebilir ve 2.60 seviyesine rahatlıkla ulaşılabilir. Bu da %40 gibi ciddi bir artışı işaret ediyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Analistlere göre önemli direnç seviyelerini geride bırakan Tezos çok daha yüksek seviyeleri görebilir…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...