Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, Bitcoin için “mucize” dedi

Steve Jobs ile Apple’ın kurucularından olan başarılı girişimci Steve Wozniak, yine Bitcoin’i öve öve bitiremedi. 

1970’li yıllarda Steve Jobs ile birlikte Apple’ı kuran, Steve Wozniak, “Jalisco Talent Land Digital 2021” etkinliği sırasında Bitcoin‘i övdü ve en büyük kripto parayı “hayranlık verici matematik mucizesi” olarak nitelendirdi.

Yaptığı konuşmada ayrıca Bitcoin’i altına göre daha değerli gördüğünü belirten Wozniak, en büyük kripto paranın kısıtlı arzına vurgu yaptı:

“Altını her gün bulmaya devam ediyoruz. Belki de bir gün fabrikalarda üreteceğiz.. Ben Bitcoin’in gelecekte mutlaka bir yeri olduğunu düşünüyorum”

Wozniak daha önceki yıllarda da birçok kez Bitcoin’i övmüş ve “Bitcoin saf dijital altındır” yorumunu yapmıştı.

Etkinlikte yapay zeka ve artırılmış gerçeklik konularına da değinen Apple kurucu ortağı, bu tür teknolojilerin insanların hayatlarını daha iyi hale getireceğini de söyledi.

Kendi kripto parasını çıkarmıştı

Aralık ayında ise Wozniak’ın Blockchain projesi Efforce’un WOZX token’ı kısa piyasaya çıkar çıkmaz yüzde 100’ün üzerinde bir yükseliş görmüştü.

Youtube’a karşı davayı kaybetmişti

100 milyon dolardan fazla serveti olduğu belirtilen Wozniak, Haziran ayı başında ise Youtube’da kendi görüntüsü kullanılarak Bitcoin dolandırıcılığı yapıldığı gerekçesiyle, platformu dava etmişti. Ancak mahkeme, videoda Steve Wozniak görselleri kullanılmasından YouTube’un sorumlu olamayacağına karar vermişti ve Wozniak davayı kaybetmişti.

Bilindiği üzere Youtube’da Elon Musk’tan Vitalik Buterin’e kadar birçok ünlünün görüntüleri kullanılarak, “Bu adrese BTC ya da ETH gönderin, 2 katını size geri gönderelim” şeklinde dolandırıcılıklar yapılıyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, Bitcoin için “mucize” dedi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...