Araya Sıkıştı: Bitcoin Boğaları Neden Zayıfladı?

2020’nin sonlarına doğru hızlı bir koşuya kalkan bitcoin boğalarının itiş gücü azalmaya başladı.

Bitcoin 30 bin doların üstüne çıktıktan piyasadaki yüzde 10’luk oynaklıklar sıklaşmaya başladı. Bunun bir örneği bu hafta yaşanırken bitcoin fiyatı 35.000 dolardan 31.000 dolara geriledi. Bazı kripto para analistleri, bu iki seviyenin bir perde oluşturabileceğini düşünüyor.

Coinbase boğaları zayıflamaya başladı

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’ya göre bitcoin boğalarının güç düzeyi, Coinbase’teki genel duruma bakılarak kontrol edilebilir. Bitcoin fiyatı son dönemlerde ne zaman kritik bir engelle karşılaşsa Coinbase’te 50 dolarlık prim oluşmaya başladı. Bu; bitcoin 20.000 doları da, 30.000 doları da, 40.000 doları geçerken de yaşandı.

Bu prim; kurumsal yatırımcının bitcoin’e duyduğu talebin büyüdüğünün göstergesiydi. Fakat bu prim, haftanın başında düşüş göstermeye başladı. Ki Young Ju, bitcoin’in mevcut haliyle “kritik direnç noktalarını” kıracak kadar güçlü olmadığını söylüyor. Stablecoin rezervlerine atıfta bulunan isim, “Borsaya para girmezse boğa koşusu biter.” ifadesini kullandı.

CryptoQuant CEO’suna göre Coinbase primlerinin yeniden yükselmesi fiyatı olumlu yönde etkileyebilir.

Madenciler satmaya başladı

Başka bir analist olan Joseph Young, boğaların zayıflıyor olabileceği düşüncesine katılıyor. O, Coinbase priminin yanı sıramadenci rezervlerine göz atmayı öneriyor. 25 Ocak tarihli CryptoQuant verileri madencilerin yüklü miktarlarda satış yapmaya başladığına işaret ediyor.

Satış baskısının artması, boğaların üstüne daha fazla yük bindirdi. Joseph Young; Bitcoin’in bu haliyle kısa vadede 31.000 ile 35.000 dolar aralığına sıkışabileceğini söyledi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Araya Sıkıştı: Bitcoin Boğaları Neden Zayıfladı?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...