Asya Merkezli Borsalar Avrupa’ya Göç Ediyor

Pekin merkezli kripto para borsası Huobi İngiltere’de bir ofis açmaya hazırlandığını duyurdu.

Japonya, Çin ve Güney Kore Hükümetleri’nin ve finansal düzenleyicilerinin kripto para birimleri ve ICO’lar hakkındaki acımasız düzenlemeleri sonrası Asya merkezli büyük kripto para borsaları  faaliyetlerine devam edebilecekleri yeni ülke arayışlarına başladı. Bunun en son örneği ise Pekin merkezli Huobi borsası oldu. Huobi Group başkan yardımcısı Peng Hu gazetecilere verdiği röportajda şu ifadelerde bulundu;

Malta veya İsviçre değil. Bizim Avrupa pazarına giriş kapımız Londra hatta İngiltere olacak. Çok yakında bu ülkede bir ofisimiz olacak.

Huobi Group’un Avrupa’daki üst düzey iş geliştirme şefi Chern Chung ise İngiltere’de açılması planlanan ofis hakkında;

Londra Avrupa’da kripto para borsası kurulabilecek, ticaret hacmi en gelişmiş şehir. Huobi kesinlikle burada var olmak istiyor” açıklamalarında bulundu.

Chung’a göre yeni ofis için Londra’nın seçilmesi Huobi’nin açıkça tüm kripto para düzenlemelerine uyum sağlayabileceğini gösteriyor. Chung gazetecilere verdiği röportajda ayrıca “Yönetmelikler ve düzenlemelerden korkmuyoruz” dedi.

Coinmarketcap verilerinde ticaret hacmine göre dünyanın en büyük dördüncü kripto para borsası olan Huobi, Çin Hükümeti’nin geçtiğimiz yılın Eylül ayındaki ICO ve kripto para yasaklamalarından sonra Singapur’da Huobi Pro Global ismiyle olarak kripto para borsacılık faaliyetlerine devam etme kararı almıştı.

Mart ayının sonlarında Binance, operasyonlarını Blockchain teknolojisi ve kripto paralar için gerekli yasal güvencelerle birlikte düzenlemeler de sunan Akdeniz’de küçük bir ada ülkesi olan Malta’ya taşıma kararı almıştı.

Ayrıca San Fransisco’da da ofis açma planları içerisinde olan Huobi Pro bu 30 Mart’ta Güney Kore’de ikincil bir borsa kurmuştu.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Asya Merkezli Borsalar Avrupa’ya Göç Ediyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...