Bakkt’tan bir satın alım ve New York Mellon Bankası ile iş birliği

2018’den bu yana açılması için gün sayılan New York Borsası’nın ana şirketinin geliştirdiği Bakkt’ta önemli gelişmeler yaşanıyor.

Dünyanın en büyük borsası New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE) tarafından geliştirilen kripto para platformu Bakkt’ın açılışına doğru gidilen bu günlerde önemli birkaç gelişme daha yaşandı.

Bakkt’tan yapılan resmi açıklamada ICE’nin Digital Asset Custody Company adında bir kripto para saklama hizmeti sunan şirketi satın aldığı ve ABD’nin önde gelen bankalarından New York Mellon Bankası ile iş birliğine gittiği bildirildi.

Gelişmeyi Bakkt’ın resmi Medium hesabında yayınlanan bir yazı ile duyuran COO Adam White, satın alımın platformun piyasaya sürülmesinden bir süre sonra Bitcoin’in dışında diğer kripto paraları da eklemesine yardımcı olabileceğini belirtti.

ICE, Microsoft’un girişim kolu ve Boston Consulting Group gibi yatırımcılardan 182.5 milyon dolar toplayan Bakkt, New Jersey merkezli şirket için ne kadar ödediğini açıklamadı.

Dahası White, şirketin coğrafi olarak dağıtık özel anahtar saklama sistemi kurmak için New York Mellon Bankası ile birlikte çalıştığını yazdı. White, bankanın kurumsal müşterilerin varlıklarını saklama konusunda önemli bir tecrübe sahibi olduğunu ifade etti.

White ayrıca Bakkt yönetimindeki varlıkların çoğunluğunun 100 milyon dolarlık bir poliçe ile sigortalanacak olan soğuk cüzdanlarda saklanacağını açıkladı.

Son olarak White, Bakkt’ın New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan bir nitelikli emanetçi lisansı istediğini doğruladı. Eğer bu lisans Bakkt’a verilirse platform, yönetimi altındaki herhangi bir varlık için fiziksel teslimli Bitcoin vadelilerinin piyasaya sürülmesini kolaylaştıracak regüle edilmiş bir saklama hizmeti sunabilecek.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Bakkt’tan bir satın alım ve New York Mellon Bankası ile iş birliği”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...