BCH Hash Rate’inin yarısı tek bir madencinin mi elinde?

Kim olduğu bilinmeyen bir Bitcoin Cash (BCH) madencisinin, token’ın hash oranının %50’den fazlasını 24 saat boyunca kontrol ettiği söyleniyor.

Kim olduğu bilinmeyen bir Bitcoin Cash (BCH) madencisinin, token’ın hash oranının %50’den fazlasını 24 saat boyunca kontrol ettiği söyleniyor.

Madenci 24-25 Ekim tarihleri ​​arasında 73 blok mine etti ve bunun üzerine Twitter kullanıcısı Notgrubles, “BCH’nin bir güvenlik riski” oluşturduğunu ve kripto paranın liste dışı edilmesini istedi.

Bir Reddit kullanıcısına göre, BCH hash oranının %50’sini kontrol ederek, kim oldukları bilinmeyen madenci veya madenciler, tüm ağın kontrol edilmesinden ve “kötü niyetli şeyler” yapmasından çok uzak değil.

Reddit kullanıcısı Bitmeister bu olay hakkında belki de en ilginç görüşe sahipti ve Bitcoin madencilerinin BTC hash gücünün gerekmeyen miktarını BCH’ye yönlendirmeyi deniyor olabileceğini söyledi.

BTC hash oranında beklenmeyen düşüş

Eylül ayının sonunda Bitcoin’in ağ hash oranı rekor kırarak %40 kadar düştü.

Flaş düşüşün nedeni açıklanmadan kaldı ve yaz boyunca tüm zamanların en yüksek hash oranlarına sahip Bitcoin ağının rekor kırdığı zamanlar göz önüne alındığında bu olay daha çarpıcıydı.

Düşüşten birkaç gün önce Bitcoin hash oranının 102 kentilyon seviyesine ulaşarak rekor kırdığı bildirilmişti.

Yükselen hash oranı, madenciler arasında yeni blokların geçerliliği için daha fazla rekabet anlamına geliyor. Ayrıca bu, % 51 saldırısı gerçekleştirmeyi düşünenler için gereken kaynak sayısını artırarak ağı daha güvenli hale getiriyor.

Bitcoin Cash büyük kazançlar sağlıyor

Dün Bitcoin’in ani fiyat artışı ile birlikte aynı yöne hareket eden altcoin pazarları da yeşil bölgeye girdi ve BCH’nin başından itibaren günde %15’den fazla bir kazanç sağladığı kaydedildi.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “BCH Hash Rate’inin yarısı tek bir madencinin mi elinde?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...