Binance, 2 milyondan fazla BNB yaktığını açıkladı

Binance, yılın her çeyreğinin 15’inde yaptığı gibi yılın ikinci çeyreğinin 15’inde de, yani bugün Binance Coin (BNB) yaktı.

Binance, yılın her çeyreğinin 15’inde yaptığı gibi yılın ikinci çeyreğinin 15’inde de, yani bugün Binance Coin (BNB) yaktı.

Borsa tarafından yapılan açıklamada, yakılan toplam coin miktarının 30 milyon dolar değerinde 2.2 milyon adet olduğu bildirildi. Şaşırtıcı bir şekilde hatırı sayılı miktarda BNB, piyasadan çıkarılmasına rağmen dünden beri %-2 seviyesinde işlem görüyor ve en büyük 20 kripto para arasında ekside yer alan tek kripto para olarak dikkat çekiyor. Bazı analistler, bu durumu BNB’yi ‘balina’ların bizzat baskıladığı şeklinde açıklıyor.

Açıklamanın yapıldığı zamanda Binance Coin, 1.4 milyar dolarlık piyasa ile 13 dolar üzerinden işlem görüyordu ve CoinMarketCap’e göre en iyi 20 kripto para arasında 19. sırada yer alıyordu.

Binance, konuyla ile ilgili şu açıklamada bulundu:

“Whitepaper’a göre 3. çeyreğimiz için yaklaşık olarak 30 milyon dolar değerindeki 2 milyon 220 bin 314 BNB yakımını tamamladık.”

Coin yakma işlemi coin’lerin geri alımını ve yok edilmesi anlamına gelir, böylelikle coin için artan bir talep yaratılır. Ancak Binance Coin’in yakma işlemine uygun bir şekilde fiyatlarda önemli bir artış olmasına rağmen yakıldığı gün negatif işlem gördü.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Binance, 2 milyondan fazla BNB yaktığını açıkladı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...