Binance, aldığı 9 token’dan zarar eden yatırımcıların açtığı davayı kazandı

ABD’de bir mahkeme, satın aldıkları token’dan zarar eden bir grup yatırımcının kripto para borsası Binance’e karşı açtığı davayı reddetti.

ABD’de bir mahkeme, işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’e karşı açılan davayı reddetti. Söz konusu dava, Binance’i ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçluyordu. Bu suçlamanın temelinde ise şirketin kayıt dışı token satması ve bir borsa faaliyeti yürütmek için izin olmaması iddiası yatıyordu.

Reuters’ın haberine göre dava, Binance’ten EOS, QSP, KNC, TRX, FUN, ICX, OMG, LEND ve ELF olmak üzere, kısa süre sonra büyük değer kaybına uğrayan dokuz token satın alan kripto para yatırımcıları tarafından Manhattan’da açıldı.

327 sayfalık dava dilekçesinde yatırımcılar, Binance’in token satın almanın getireceği önemli riskler konusunda uyarmadığını öne sürdüler.

ABD’li yargıç Andrew Carter ise yatırımcıların satın alımlarından sonra bir yıldan fazla beklemeleri nedeniyle çok geç dava açtıklarını söyledi. Ayrıca Binance’in yerel bir şirket olmamasından dolayı, Amazon’un sunucularını ve Ethereum blok zincirini kullansa bile ABD menkul kıymet yasalarının geçerli olmadığını ifade etti ve bunun sonucunda dava düştü.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Binance, aldığı 9 token’dan zarar eden yatırımcıların açtığı davayı kazandı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...